اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

مبلغان سعودی درباره بازداشت‌های اخیر درعربستان، بیانیه ای را صادر کردند…

به نقل از پایگاه عربی 21، جمعی از مبلغان و انجمن‌های اسلامی در عربستان، درباره بازداشت شماری از مبلغان دینی توسط رژیم سعودی، اعلامیه ای صادر کردند.

در این بیانیه آمده است که این مبلغان در صفحات خود بر روی فیسبوک به وحدت و تحقق امنیت برای همه کشورهای عربی خلیج فارس دعوت می‌کردند.

امضا کننده گان این بیانیه تاکید کردند که بازداشت مبلغان در عربستان چیز جدیدی نیست و پیش از این شماری از علما و کسانی که مدت‌ها در بازداشت بودند، به جرم امر به معروف و نهی از منکر دستگیر شده‌اند.

در این بیانیه آمده است که هدف قراردادن علما، تجاوز به میراث انبیا و خاموش کردن چراغ‌هایی است که راه نسل‌های آینده را روشن می‌کند.

امضا کننده گان این بیانیه خواستار آزادی فوری این مبلغان شدند.

منابع حقوقی سعودی اخیرا از بازداشت حمزه العمری رییس سازمان فور شباب، شیخ سلمان العوده، شیخ عوض القرنی و 15 فرد متهم به عضویت در اخوان المسلمین و یا طرفداری از آن خبر داده‌اند. خانواده شیخ العوده گفته‌اند وی به مکان نامعلومی منتقل شده و شیخ عوض القرنی هم به زندان شعار در شهر ابها در جنوب عربستان منتقل شده است.

این منابع همچنین از احتمال بازداشت شیخ محمد العریفی به اتهام وابستگی و حمایت از اخوان المسلمین و دریافت کمک از قطر خبر داده‌اند.

از سوی دیگر فعالان در فضای مجازی از بازداشت شیخ محمد الهبدان، شیخ ابراهیم الحارثی و الخضیری خبر داده‌اند.

یک فعال سعودی در توئیتی نوشته است: پسر سلمان به دنبال خالی کردن صحنه از تمام صداهای تاثیرگذار است تا زمینه عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را به صورت رسمی و علنی فراهم کند.