اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

معاون رییس شورای اجرایی حزب الله تاکید کرد هدف رژیم عربستان از هجمه به حزب الله و توصیف آن به تروریزم با هدف جبران شکستش در یمن است.

 

شیخ نبیل قاووق معاون رییس شورای اجرایی حزب الله تاکید کرد اسراییل با تمام موسسات سیاسی و نظامی‌اش از غافلگیرکننده‌ها و موشک‌های مقاومت به لرزه افتاده، ولی از اردو‌های کشور عربی حاشیه خلیج فارس ترسی ندارد.

 

وی پرسید: چه کسی اسراییل را از حمله و جنگ بازداشته است؟ توفان قاطعیت(جنگ افروزی عربستان در یمن) و غیره یا قدرت و معادلات مقاومت؟ اسراییل از اردو‌های رعد شمال(اشاره به رزمایش نظامیان سعودی و چند کشور همسو با سعودی‌ها در منطقه حفرالباطن عربستان) استقبال کرد،‌زیرا آنها خطری برای اسراییل ندارند، ولی از هر خانه و مرد و زن و طفل در لبنان وحشت دارد، همین افتخار برای ملت مقاومت کافی است، چرا که آنها شریف‌ترین مردم هستند، آنها اسراییل را ترسانده‌‌اند و همین عار و ننگ برای عربیتی کافی است که اسراییل از آن تمجید می‌کند.

 

شیخ قاووق تصریح کرد آیا عربیتی که کرامت در آن جایی نداشته باشد، معنا و ارزشی دارد؟ اگر مقاومت و پیروزی‌هایش نبود، هیچ کرامتی برای عربیت باقی نمی‌ماند.ما با خون هموطنانمان از باقی‌مانده کرامت اعراب حمایت کردیم، ولی اجماع عربی در مقابل سیل خون و جنایاتی که رژیم سعودی در یمن مرتکب می‌شود، کجا قرار دارد؟ این اجماع ادعایی خون یمنی‌ها را می‌ریزد و این جنایات لکه ننگی بر جبین عربیت و همه انسانیت است.

 

معاون رییس شورای اجرایی حزب الله لبنان تاکید کرد حجم جنایات سعودی در یمن به چندین برابر جنایات اسراییل در جنگ جولای 2006 رسیده است و تنها در جنایت سعودی در بازار الخمیس یمن، حدود 140 نفر کشته شدند و اعراب همچنان ساکت هستند، تجاوز سعودی به یمن تا کی ادامه خواهد یافت؟ آنها خود را در باتلاق و بن بست قرار دادند، زیرا یک سال از این تجاوز گذشته و هیچ یک از اهدافشان محقق نشده است، صنعاء سقوط نکرد و اراده ملت یمن در هم شکسته نشد، آنها خود را در باتلاق انداختند و می‌خواهند حزب‌الله و سخنرانی‌های جناب سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله را سرزنش کنند.

 

شیخ قاووق پرسید آیا هدف سعودی از حمله به حزب الله و توصیف آن من‌حیث تروریستی، شکست سعودی در یمن را جبران خواهد کرد؟ آیا این تصمیمات(ضد حزب الله، سعودی را از باتلاق یمن خارج خواهد کرد؟

 

وی تاکید کرد رژیم سعودی امروز فقط محصول ناامیدی و شکست را در یمن،‌عراق، سوریه،‌بحرین و لبنان برداشت می‌کند و این رژیم به دنبال شیوه‌ای برای جبران این شکست است، ولی پس از تصمیماتی که علیه حزب الله اتخاذ کرد، حزب الله راه خود را به سوی پیروزی‌ها بدون توجه به تصمیمات و تهدیدهای سعودی تکمیل می‌کند.

 

شیخ قاووق خاطر نشان کرد حزب الله امروز در بهترین شرایط و روزهای خود قرار دارد و قدرت و توانمندی‌ اش پس از ورود به سوریه چه در زمینه سیاسی، یا نظامی یا مردمی افزایش یافته است و این مسئله سبب افزایش ناامیدی و سرخوردگی سعودی‌ها شده است.