اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

یک تحلیلگر مشهور انگلیسی تاکید می‌کند هدف گروه تروریستی داعش از حمله به شهرهای اروپایی، تحریک دولت‌های آنها برای نابود کردن جوامع مسلمانان کشورهایشان است.
روزنامه ایندیپندنت در یادداشتی به قلم رابرت فیسک تحلیلگر برجسته انگلیسی به بررسی تاثیر حملات تروریستی گروه داعش به شهرهای مختلف اروپایی بر روی جوامع مسلمان پرداخته و نوشت هدف اصلی تروریست‌های داعش نابود کردن این جوامع به دست گروه‌های راست‌گرای افراطی است.
در ابتدای یادداشت با پلان این سوال که آیا هدف داعش از حملات تروریستی به اروپا، فقط تاکتیک هراس‌افکنی و ترور بوده یا اینکه استراتیژی و اقدام سیاسی متفکرانه‌ای جهت ایجاد بحرانی عمیق در جوامع اروپای باختری می‌باشد، آمده است: مسلما این یک استراتیژی است. داعش می‌خواهد مسلمانانی که تقریبا ۱۰ فیصد از جمعیت فرانسه (و بخشی از دیگر کشورهای اروپایی) را تشکیل می‌دهند و از آن‌ها با عنوان منطقه خاکستری یاد کرده، توسط صلیبی های اروپا نابود شوند.
ایندیپندنت با بیان اینکه داعش می‌خواهد مسلمانان علیه موطن اروپایی خود بشورند و بدین سبب درگیری و بحران در این کشورها ایجاد کند، افزود: هدف آن‌ها تحریک دولت‌های اروپایی برای اذیت و آزار مسلمانان در سرحداتشان به‌ عوض کشتار گسترده افراد ملکی در اروپای باختری است. در حقیقت برای داعش مهم نیست که مسلمانان قربانی شوند زیرا از نظر داعش، آن‌ها (مسلمانان) با  کفّار و جوامع غیراسلامی‌شان سازگار شده و قوانین سکولارشان را برای منفعت‌های سیاسی یا اقتصادی پذیرفته‌اند.
در ادامه این یادداشت آمده است: آن‌ها (داعش) آرزو داشتند مردم غیرمسلمان اروپا را وادار کنند تا ملیون‌ها هموطن مسلمان خود را نپذیرند… ظهور احزاب راست‌گرای افراطی، تمایلات شدید ضد اسلامی و ضد مهاجران و همچنین رقابت برای قدرت توسط کسانی که در حق مسلمانان تبعیض قایل می‌شوند را در پی داشت.

موضوع : اخبار