اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

برخی از رسانه‌های داخلی جرمنی به نقل از منابع امنیتی این کشور اعلام کردند که هدف حمله مرگبار کابل، سفارت جرمنی در افغانستان بوده است اما آماده باش نیروهای امنیتی افغان سبب شد تا دیپلومات‌های جرمنی و کارمندان این سفارت از حمله نجات یابند.
مجله خبری فوکس جرمنی به نقل از بررسی‌های اولیه نهادهای امنیتی این کشور اعلام کرد که هدف انفجار اخیر در منطقه وزیر اکبر خان کابل، دیپلومات های جرمنی بوده است.
براساس این راپور، هوشیاری یک نفر از نیروهای امنیتی افغان که موتر بم گذاری شده را قبل از ورود به ناحیه امن دیپلومات نشین متوقف کرده سبب نجات جان دیپلومات‌های جرمنی از این انفجار مرگبار شده است.
کمتر از 10 روز قبل یک دستگاه تانکر مملو از مواد منفجره در چهارراه زنبق منطقه وزیراکبر خان شهرکابل زمانی منفجر شد که نیروهای امنیتی افغان مانع ورود وی به ناحیه امن شده بودند.
این حمله که دست کم 150 کشته و نزدیک به 500 زخمی به جا گذاشته است یکی از خونین ترین حملات به ملکیان در چند سال اخیر در شهر کابل محسوب می‌‌شود.
در ادامه راپور این رسانه جرمنی آمده است که تانکر فاضلاب که مملو از مواد منفجره بوده، تلاش داشته است تا به بهانه تخلیه فاضلاب وارد تعمیر سفارت جرمنی شود اما یک نیروهای امنیتی بعد از اینکه در تماس با سفارت متوجه شده بود که قرار نبوده هیچ تانکری بیاید از ورود این تانکر به منطقه امن و حاشیه سفارت جرمنی جلوگیری می‌کند.
یک مقام ارشد جرمنی گفت: اگر این تانکر وارد تعمیر سفارت و یا در محوطه آن انفجار می‌کرد هیچ یک از کارمندان و دیپلومات‌های ما زنده باقی نمی‌ماندند.
گرچه در این انفجار سفارت جرمنی و سایر سفارتخانه‌های خارجی آسیب دیده بودند اما هیچ یک از کارمندان این سفارت کشته و یا زخمی نشده‌اند.
از سوی هم هیچ جمعی تاکنون مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته اما حکومت افغانستان اعلام کرده که این حمله از جانب سازمان آی.ای.آی پاکستان و شبکه حقانی صورت گرفته که پاکستان این موضوع را به شدت رد کرده است.

موضوع : اخبار