اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

کریم خرم وزیر سابق اطلاعات و فرهنگ و رییس دفتر سابق حامد کرزی گفت که تروریزم از اهداف استراتیژیک امریکا است و امروز در افغانستان از مردم قربانی می‌گیرد.

وی افزود: امریکا از افغانستان من‌حیث پایگاه نظامی برای گسترش جنگ و صدور تروریزم در منطقه استفاده می‌کند و از برخی گروه‌ها نیز در این راستا من‌حیث ابزار سود می‌برد.

خرم در ادامه تاکید کرد که امریکا به صورت تدریجی باید از افغانستان خارج شود زیرا خروج ناگهانی و غیرمسئولانه این کشور نیز عواقب بدی را برای دولت کابل در پی خواهد داشت.

این فعال سیاسی گفت: روسای جمهور امریکا در تعین سیاست‌های کلان این کشور نقش اساسی ندارند و بیشتر مجری سیاست‌های کلان هستند زیرا ترمپ قبل از ریاست جمهوری می‌خواست به جنگ در افغانستان پایان دهد اما در استراتیژی جدید واشینگتن از حضور نامحدود این کشور در افغانستان خبر داد.

رییس دفتر سابق حامد کرزی با انتقاد از حکومت وحدت ملی گفت: عملکرد این حکومت باعث بی اعتمادی کشورهای منطقه به افغانستان شده و حتی به وحدت و تفاهم مردم کشور نیز آسیب رسانده است.

وی همچنین از اپوزیسیون شورای عالی ایتلاف برای نجات افغانستان نیز اعلام حمایت کرد و خواسته‌های اعضای آن را منطقی دانست.

خرم افزود: چطور ممکن است که معاون اول رییس‌جمهور افغانستان نتواند به کشورش بازگردد حتی اگر اتهامات وارد شده نیز ثابت شوند جنرال دوستم نباید تبعید شود.