اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

خليلزاد عضو پيشگام حلقه ى محافظه كاران امريكايى است و فكر مى كند شايد بتواند با استفاده از اين كارت حريفان غنى را مغلوب كند.

زلمی‌ خليلزاد، روز گذشته برای حل اختلافات بین حزب جمعیت اسلامی و ارگ ریاست جمهوری وارد کابل شده است…

برای همه روشن است که زلمی‌ خليلزاد این روباه پیر و کارکشته، از مشاوران ارگ سفید و عضو حزب حاکم دولت امریکا در اين هفده سال اخير نقش اساسى را در روند تحولات افغانستان داشته است.

او در معامله ایتلاف ضد طالبان را مشعب كرد و توانست با همكارى عبدالله، قانونى و فهيم، قدرت را دوباره در اختيار همتباران خود قرار دهد. خليلزاد بعد از معامله بن عملا رييس جمهور بود و تمام روند تحولات را مستقيم اداره مى كرد. او در حذف فیزيكى رهبران تاجيكان نقش اصلى را داشت و توانست تمام رهبران مجاهدين سابق را تسليم خود سازد.

خليلزاد شبكه هاى قوى مافياى سياسى و اقتصادى را رهبرى مى كند و در جانشين كردن غنى بعد از كرزى دست اول را داشت تمام رهبران مجاهدين سابق با خليلزاد روابط تنگاتنگ دارند، ضعف و قوت هاىشان را خوب مى شناسد و هنوز توانايى آن را دارد تا از آنها به نفع اهداف خود سود ببرد.

خليلزاد در ساختن منار مهمند انجنیر اصلى بود و عطا براى خوشنودى او منار مهمند را بلند كرد، خليلزاد عضو پيشگام حلقه ى محافظه كاران امريكايى است و فكر مى كند شايد بتواند با استفاده از اين كارت حريفان غنى را مغلوب كند. خليلزاد مى داند كه انگشت افگار مجاهدين سابق كجا است و احتمالا آنجا را فشار خواهد داد.