اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

به نقل از رویترز، نیکولاس مادورو رییس جمهور ونزوئلا روز گذشته اظهارات دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا را محکوم کرد ولی بار دیگر ابراز آماده گی کرد تا با ترمپ مذاکره کند.

رییس جمهور امریکا پیش از این تهدید کرده بود که از گزینه نظامی علیه کاراکاس استفاده خواهد کرد.

رییس جمهور ونزوئلا همچنین خواستار برگزاری رزمایش های نظامی توسط اردوی این کشور شده است.

در حالی که مادورو از طرفدارانش در کاراکاس خواست تا برای مقابله با اشغالگری امریکا آماده شوند، مایک پنس معاون رییس جمهور امریکا در سفر منطقوی خود سعی کرد تا نگرانی های مربوط به اظهارات ترمپ را کاهش دهد.

هزاران نفر از حامیان دولت ونزوئلا با برپایی تظاهرات در شهر کاراکاس، اظهارات تهدیدآمیز ترمپ برای استفاده از راهکار نظامی برای حل و فصل بحران ونزوئلا را محکوم کردند.

بیش از 120 نفر از آغاز اعتراضات خونین در ونزوئلا از اوایل آوریل تاکنون کشته شده اند.

مایک پنس روز دوشنبه در سخنانی گفت: امریکا از همه قدرت اقتصادی و دیپلوماتیک خود برای احیای دموکراسی در ونزوئلا استفاده خواهد کرد. یک دولت شکست خورده باشنده گان امریکایی را تهدید می کند.

وی افزود: همان طور که رییس جمهور امریکا به طور شفاف و روشن اعلام کرده است، ما بیکار نخواهیم نشست تا ونزوئلا به سوی دیکتاتوری سقوط کند. یک دولت شکست خورده و ورشکسته در ونزوئلا، امنیت و آسایش کل منطقه و باشنده گان امریکایی را تهدید می کند.

تشکیل مجلس موسسان در ونزوئلا نیز موجب تشدید تنش ها شده است. پنس افزود: ما قاطعانه مصمم هستیم تا از همه قدرت اقتصادی و دیپلوماتیک خود برای احیای دموکراسی در ونزوئلا استفاده کنیم.

وی البته به این مساله اشاره ای نکرده است که آیا تلاش های امریکا با هدف تغییر رژیم سیاسی در ونزوئلا است یا نه.