اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

نیوزیلند با اعزام تنها 3 نیروی بیشتر به افغانستان، ضعیف ترین پاسخ را به درخواست امریکا داد!

نیوزیلند روز جمعه تنها چند روز پس از اینکه امریکا اعلام کرد حضور نظامی اش را در افغانستان افزایش می دهد و از متحدان خود خواست در این روند کمک کننده باشند، با افزایش 3 نیرو به تعهدات خود عمل کرد.

براساس راپور رسانه های نیوزیلند، تعداد نیروهای نظامی این کشور هم اکنون از 10 نفر به 13 نفر افزایش می یابد.

دونالد ترمپ رییس جمهوری امریکا روز دوشنبه هفته جاری از استراتیژی خود برای ادامه جنگ در افغانستان خبر داد و امریکا را متعهد به یک منازعه بدون پایان کرد که نشان دهنده اعزام طولانی مدت تر و بیشتر نیروی نظامی به افغانستان است.

اگرچه جیمز ماتیس وزیر دفاع امریکا اعلام کرد که شمار نیروهای اعزامی به صورت دقیق مشخص نیست، اما مقامات رسمی امریکا اعلام کردند ترمپ قصد دارد 4 هزار نیروی جدید را به حدود 8 هزار و 400 نیروی فعلی خود در افغانستان بیافزاید.

ترمپ در این استراتیژی خود همچنین از متحدان امریکا خواست ضمن حمایت از این استراتیژی از طریق منابع مالی و نیروی نظامی بیشتر به این جنگ 16 ساله پایان دهند.

اما مارک میشل وزیر دفاع نیوزیلند اعلام کرد که این افزایش پس از درخواست نیروهای ناتو برای اعزام نیروهای بیشتر که اوایل امسال انجام شده بود، صورت گرفته است.

نیوزیلند از سال 2001 در افغانستان حضور نظامی داشته، اما این حضور از سال 2013 کاهش یافت ولی همچنان تعداد 10 نیرو با هدف آموزش افسران محلی در افغانستان حضور دارند.

بیل انگلیش نخست وزیر نیوزیلند اعلام کرد که دولتش از تصمیم گیری در خصوص اعزام نیروهای نظامی به افغانستان قبل از انتخابات 23 ماه سِپتِمبر (اول میزان) جلوگیری می کند.