اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

روسیه از تلاش مقامات امریکایی برای پنهان کردن داعش در افغانستان ابراز نگرانی کرد.

وزیر امور خارجه روسیه گفت: تلاش مقامات امریکایی برای پنهان کردن داعش در افغانستان نگران کننده است!

سرگئی لاوروف ادامه داد: طبق منابع استخباراتی وزارت امور خارجه روسیه داعش در افغانستان مواضع خود را به طور جدی تقویت کرده و احتمال ورود آنها به آسیای مرکزی افزایش یافته است. لاوروف گفت: تلاش‌های مقامات امریکا و ناتو برای پنهان کردن حضور داعش در افغانستان مورد نگرانی مسکو است.

وزیر امور خارجه روسیه با اشاره به لزوم اتحاد بین کشورهای منطقه تصریح کرد: در ساختار سازمان همکاری شانگهای همه همسایگان کلیدی افغانستان از جمله پاکستان و هند حضور دارند، حکومت افغانستان هم من‌حیث ناظر در نشست‌های این سازمان اشتراک می‌کند همچنین سازمان شانگهای اختیارات لازم برای انجام عملیات مختلف از جمله اقدامات دپلوماتیک و نظامی برای کاهش نقش داعش در افغانستان را دارا است.

وی خاطر نشان کرد: متأسفانه حضور نظامیان ناتو در افغانستان تهدیدات تروریستی را کاهش نداد در حالی که گسترش مواد مخدر پس از حضور این کشورها چند برابر افزایش یافته است. وزیر امور خارجه روسیه افزود: علاوه بر سازمان شانگهای همچنین سازمان قرارداد امنیت جمعی در بین کشورهای منطقه در جهت مبارزه با مهاجرت غیرقانونی، مبارزه با تروریزم و قاچاق موارد مخدر در حال فعالیت است که در صورت لازم اقداماتی در این زمینه صورت خواهد داد. وی گفت: اما مبارزه با شبه‌ نظامیان داعش در داخل افغانستان هدف اصلی است و در مرحله اول این اقدامات را باید نهادهای امنیتی افغانستان، امریکا و ناتو انجام دهند زیرا نیروهای نظامی آنها در کشور حضور دارند.