اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

در جلسه علنی اخیر پارلمان که بازهم مطابق معمول دوره های اخیر نصاب کامل نبود، وزیر داخله و تنی چند از اعضای ارشد این وزارتخانه به منظور پاسخگویی درخصوص سیر صودی ناآرامی ها مورد استجواب و استیضاح قرار گرفتند.

 

آنچه که در قالب اهمال کاری ها و بی کفایتی های نورالحق علومی و دار و دسته اش در مقام برقرای ثبات و امنیت داخلی و حفظ حریم مردم ملکی موجب اعتراضات شدیداللحن و انتقادات تندوتیز اعضای مجلس نمایندگان شده بود در نهایت منجر به تایید صلاحیت مجدد وی شد!

 

ماجرا از این قرار بود که وی بالاخره لب به سخن گشود و افشاگری های تکان دهنده ای داشت که نه تنها خانه ملت را به آشوب کشاند بلکه عرق سردی بر پیشانی ملتهب جامعه نشاند.

 

درخصوص مداخله کشورهای همسایه، درخصوص تاثیر حضور یا خروج ناتو از خاک افغانستان، درخصوص نفوذها و دست های پشت پرده ی حکومت و ارگ ریاست جمهوری در حمایت از مخالفان مسلح، درخصوص یکسان بودن خط و ربط تمویل گران داعش، القاعده، طالبان، حقانی و حکمتیار و مواردی از این قبیل بارها قلم فرسایی و روشن گری شده بود لیکن…

 

لیکن سخنان منتقدان و معترضان از نهادهای مدنی به حکومتداری و وزارتخانه های کلیدی چندان که باید و شاید تاثیری نداشته است درحالی که همین عناوین وقتی از زبان علومی در بدنه ارگ ریاست جمهوری و در رأس وزارتخانه ای همواره مورد استجواب شنیده شود؛ مثل بمب ساعتی عمل می کند.

 

وی در همین راستا و با سخنوری خاص خود، پولیس، نیروهای امنیتی، وزارت دفاع و امنیت ملی را از معرض پیکان انتقادات پارلمان رهانید و در نهایت رای اعتماد دوباره را با اکثریت آرا به خود جلب کرد تا همچنان ناامنی ها و معضلات امنیتی در اوهام باقی بماند.

 

113 کارت سبزی که از مجموع 151 نماینده مجلس حاضر در صحن علنی به وزیر داخله اعطا شد به معنای همسویی وکلای مردم با وزیری بود که استعفا را فرار از جنگ خواند و سابقه کمونیستی اش را مانع حفظ مناسبات مطلوب با مجاهدان برای تحکیم وحدت ملی ندانست.