اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

اهم و مهم نکردن در مسایل افغانستان اعم از سیاست داخلی و خارجی، اقتصاد خورد و کلان، فرهنگ و اجتماع در خوی و خصلت مسوولان گذشته تا حال این سرزمین است که ربط چندانی به کشورهای احاطه کننده و اشغال کننده افغانستان نداشته و ندارد و نخواهد داشت.

 

تا زمانی که اصلاحات و تحولات جاری و ساری و لازم و ضروری برای تک تک مردم ملکی و مسوولین و اتباع افغانستانی صرفا به خاطر واریز چندین باره میلیاردها دالر در خزانه ملی باشد نه احساس وظیفه و دین به خدمت رسانی به ملت و ارتقاء وطن سودی نخواهد داشت.

 

تا آن هنگام که لاپوشانی ها و بزرگنمایی اقدامات و پاک کردن مسایل روی زمین مانده جای خود را به صداقت و اعتماد دوجانبه و متقابل دولت و ملت ندهد و فقط به منظور جلب نظر سفرا و روسای جمهور دیگر کشورها به افغانستان باشد راه به جایی نمی برد.

 

می گویند که کنفرانس لندن برای تعهد دوباره جامعه جهانی نسبت به افغانستان در راستای کنفرانس توکیو است اما هیچ کس از خودش نمی پرسد که مگر کنفرانس توکیو چه دستاورد قابل توجهی برای مردم ملکی فاقد امکانات آموزشی و بهداشتی و اقتصادی ببار آورده است؟

 

نمی گویند که فساد اداری که همچون نگین سیاهی بر تارک ارگ ریاست جمهوری در کابل و تمام توابع و نهادهای وابسته در دورترین دهات و ولسوالی های مرزی می درخشد و روی و آبروی برای عزت افغانستانی نگذاشته است حاصل همین میلیون ها دالر بی حساب و کتاب است.

 

نمی گویند که کنفرانس هایی که با نهایت زمان بندی و برنامه ریزی تدوین و تبیین می شوند و وقت وزرای امور خارجه و هیات بلندپایه جهان را در اختیار افغانستان قرار می دهند منجر به جابجایی های دقیقه نودی و برخی فرامین نمادین و بی حاصل ارگ در رادیوی ملی می شوند و بس.

 

این لحظاتی که همگان با نگرانی و انتظار، بیم و امید و بی اعتمادی و خوشبینی کاذب در انتظار اخبار و گزارش های لحظه به لحظه مقامات افغانستانی با سران بین المللی هستند؛ سعی در فرار از حقایق و غرق شدن در اوهامی دارند که مسوولان به خورد ایشان داده اند وگرنه آش همان آش است و کاسه همان کاسه.

 

تا زمانی که دولت و ملت افغانستان در یک راستا و دوشادوش یکدیگر تعریف واحدی از درخواست های جامعه جهانی مبنی بر اصلاحات اصولی، قانونمداری، حکومتداری خوب و مبارزه با فساد و مواد مخدر نداشته باشند هیچ نشستی تا 2024 تغییری در این مملکت نخواهد آورد.

موضوع : اخبار