اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

شبکه تلویزیونی نبأ ارگان مخالفان سعودی روز گذشته به نقل ازعفو بین الملل افزود: وضعیت حقوق بشر درعربستان رو به وخامت روزافزون گذاشته است.

عربستان درسال 2016 به دلیل کاهش قیمت تیل از یک سو و هزینه بالای دخالت نظامی اش در یمن با مشکلات اقتصادی فزاینده ای مواجه شد.

سازمان مزبور اعلام کرد: وضعیت یاد شده باعث شد تا هزینه های دولتی در عربستان کاهش یابد و هزاران کارگر از کار برکنار شوند و کشور دچار بحران های سیاسی شود.

سازمان عفو بین الملل در همین راستا به تجاوزعربستان علیه یمن و نقش این کشور در کشتن و زخمی کردن هزاران فرد ملکی با انجام حملات بی هدف علیه مکتب ها و شفاخانه ها و بازارها و مساجد اشاره کرد.

این راپور با تاکید بر موارد نقض حقوق بشر ازسوی عربستان تاکید کرد: سعودی ها درحمله علیه یمن از تسلیحات انگلیسی و امریکایی استفاده کرده اند که جزو جنایات جنگی به شمار آمده اند.

درمورد آزادی بیان راپور به محدودیت های سخت گیرانه عربستان جهت سرکوب مخالفان و در تنگنا قرار دادن نویسندگان و تحلیل گران و فعالان اشاره کرد.

سازمان عفو بین الملل همچنین دراین راپور سالیانه خود از ادامه محرومیت احزاب سیاسی و اتحادیه ها و انجمن های مدافع حقوق بشر و تظاهرات درعربستان سخن به میان آورد.

عفو بین الملل به موضوع امنیت و مبارزه با تروریزم پرداخته و توضیح داد: نیروهای امنیتی سعودی به بازداشت صدها نفر به بهانه ارتباط داشتن شان با جنایت تروریستی ادامه می دهند و همین امر باعث شده تا آنان مدافعان حقوق بشر را با تروریست ها همسان بدانند.

راپور به موضوع محاکمه 32 نفر به اتهام جاسوسی اشاره کرده و افزود: فعالان سیاسی در منطقه شرقی عربستان محاکمه می شوند و زیر شکنجه از آنان اعتراف گرفته می شود بدون آنکه مسوولان ذیربط در این رابطه مورد بازخواست قرار گیرند.

عفو بین الملل توضیح داد : دولت عربستان به تبعیض علیه اقلیت ها و زنان ادامه می دهد.

درراپور سازمان عفو بین الملل به اعدام های دسته جمعی درعربستان از سال 2016 اشاره و خاطرنشان شد: ریاض به صدور اتهامات واهی علیه محبوسان از جمله نوجوانان و اطفال همچنان ادامه می دهد.

موضوع : اخبار