اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

مدعیان حقوق بشر و سردمداران تمدن نوین غربی که خود را مبرا از هرگونه کاستی و اهمال کاری درخصوص انسان های آزاده می خوانند؛ این روزها در چنان شرمندگی و سیاهرویی گرفتار شده اند که دامن شان به لکه ی ننگ کودک ربایی و نژادپرستی و اسلام ستیزی آلوده شده است.

آلمان، فنلاند، سویدن، مقدونیه، یونان، ترکیه، فرانسه و بیشمار کشورهایی که مدعی حقوق زن و حقوق بشر بوده اند این روزها با بی شرمی تمام، حقوق اولیه مهاجران و آوارگان و پناهندگان سوری، عراقی، افغانستانی و دیگر کشورهای شرقی را زیر پا می گذارند و حتی نسبت به شدت عکس العمل ها هشدار می دهند.

کشورهای همسایه و منطقه سالیان سال برای بیش از سه دهه پذیرای مهاجران افغانستانی و عراقی و بعضا چینی بوده اد و دم برنیاورده اند؛ در همین حال ذره بین های غربی روی کوچکترین تخطی ها زوم و متمرکز شده بود تا ایران و پاکستان و… را میزبان های بدی برای مهاجران بخواند.

هنوز یک سالی بیشتر از زمان موج مهاجرت آوارگان سوری و افغانستانی به اروپا نمی گذرد که نیروهای امنیتی و حکومت های غربی چنان به ستوه آمده اند و با شوکر و اسپری فلفل و باتوم به جان افغانستانی ها و سوری ها و عراقی ها افتاده اند و در اخراج آنها از یکدیگر سبقت می جویند.

درحالی که باران های موسمی سیل آسا و سیاست خصمانه ی غرب، چادرهای محل اسکان و خیمه های آوارگان را بر سرشان خراب کرده است و دنیا را آب برده است، حقوق بشر در خواب خوش بسر می برد و دم برنمی آورد.

سردمداران اروپایی و امریکایی بجای عودت بیرحمانه و رفتار وحشیانه ی خود با مهاجرین و اتباع شرقی، براحتی می توانند با خروج سربازان شان و عدم مداخله در امور منطقه، امنیت و ثبات را به افغانستان و سوریه و عراق برگردانند ولی راه دوم را انتخاب می کنند.

با این شرایط، همه ی جوانان و زنان و کودکان و کهنسالانی که فریب شعار حقوق بشر و آزادی را خورده اند و رهسپار دیار وحشت در غرب شدند اینک با گوشت و پوست و استخوان خود دریافته اند که حقوق بشر نه آب سرد و نه نان نرم و نه جای گرم دارد.