اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

در جلسه ای که با حضور گلبدین حکمتیار در ارگ ریاست جمهوری برگزار شد تصمیم بر این شد تا عطامحمد نور از مقام ولایت بلخ برکنار شود.

به گزارش یک منبع آگاه در ارگ ریاست جمهوری، هفته گذشته جلسه خاصی در ارگ با حضور اشرف غنی ،اتمر، سفیر امریکا، حکمتیار و سفیر انگلیس در مورد عطامحمد نور برگزار شده و در آن تصمیم گرفته تا بیش از این اجازه حضور عطامحمد نور در سمت مقر ولایت بلخ داده نشود و او از این مقام خلع شود.

از آنجا که یکی از شروط حمایت حزب اسلامی از اشرف غنی برکناری عطامحمد نور و واگذاری مقر ولایت بلخ به طیف جمعه خان همدردبوده، حکمتیار نیز درین جلسه بر اجرای این خواسته اش تاکید داشته است.

در همین رابطه برخی کارشناسان امنیتی بر این باورند که حکومت وحدت ملی به همراه متحدین غربی در حال اجرای پلان هایی برای جایگزینی داعش در شمال افغانستان است.

در نتیجه همین اقدامات و پلان ها است که اکنون در ولایت جوزجان افرادی از اتباع کشورهای فرانسه ،الجزایر، پاکستان و تعدادی عرب و ایغورهای چین، ازبک، ترکمنستان و چچن و روسیه من‌حیث نیروهای داعش حضور پیدا کرده اند.