اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

مسکو پایتخت روسیه ابر قدرت شرق و رقیب و دشمن دیرینه ی امریکا، این روزها بسیار پر رفت و آمد و پر ازدحام است و سران و مسوولان برخی کشورهای منطقه را میزبانی می کند تا ماه ها بعد برای عموم و عوام مشخص شود که در این روزها بر آنها چه گذشته است؟

در این میان دو نقطه ی کور و در واقع پاشنه آشیل برای این ازدحام در این منطقه از شرق وجود دارد که جای بسی احتیاط و دقت نظر دارد: یکی ویژگی های روسیه و اینکه چرا همزمان پذیرای سرپرست وزارت دفاع افغانستان، وزیر دفاع ایران و رییس جمهور سابق کشور ما شده است؟ از این که در جلسات میان سران نظامی افغانستان و ایران و روسیه چه گذشته است بماند.

و دیگر اینکه نقش حامد کرزی بعنوان یک مسوول سابق ارگ نشین و صرفا معاش گیرنده ی کنونی از خزانه ی ملی در این بازی چیست و چرا سفرهای دوره ای خود را به کشورهای مورد نظر منطقه ای روسیه و آسیای ماینه آغاز کرده است؟

چندی قبل گزارش های سفر رییس جمهور سابق افغانستان به قزاقستان و نیز دیدارهای وی با سران این کشور مخابره و منتشر شد و بلافاصله کرزی در روسیه رویت شد تا بر دامنه ی ابهامات و سوء ظن های پیرامون خود بیافزاید.

آیا براستی حامد کرزی لقب “بابای دوم ملت” که از سوی برخی افراد گماشته شده و مزدور به وی اعطا شده را جدی گرفته است و بدون هیچگونه چشمداشتی در ثروت و قدرت و منفعت های احتمالی آتی، برای رایزنی سیاسی و نظامی به ابر قدرت شرق روی آورده است یا…؟

یا اینکه وی به دنبال مقاصد و غرایض خود در دوره ی بعدی ریاست جمهوری و محکم کردن جای پای خود در معادلات منطقه ای است که اینگونه فشرده و شتابان به رایزنی با سران و مسوولان همسایه مشغول شده؟ بنابراین باید هشدار داد که از تحرکات بعدی بابای ملت بترسید!

سرگی شایگو وزیر دفاع روسیه، معصوم استانکزی سرپرست وزارت دفاع افغانستان، حامد کرزی رییس جمهور سابق کشورمان و نیز کنفرانس امنیت بین المللی در مسکو اضلاع مربع آینده ی سیاسی امنیتی افغانستان هستند و همه چیز در دوره ی بعدی ریاست جمهوری بستگی به این دارد که این روزها در مسکو چه می گذرد.

موضوع : اخبار