اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

روز دوشنبه مورخ 7/8/2017 سایت آتلانتیک (theatlantic) خبری با عنوان جان برنان: در راهبرد جدید امریکا، شورای همکاری عربستان و امارات بر سایر اعضاء برتری خواهند داشت در صفحه خود درج کرد.

طبق مطالب مندرج در این سایت، رییس سابق سازمان سیا(John Brennan) گفت: امارات و عربستان در قالب پلانی که در مرکز مطالعات استراتیژیک و بین المللی (CSIS) طراحی شده در خلیج فارس نقش آفرینی خواهند کرد. طبق این پلان در جغرافیه ی سیاسی منطقه تغییراتی ایجاد میشود و شرایط جدیدی را در منطقه خلیج فارس شاهد خواهیم بود. جنوب تنگه هرمز در اختیار امارات قرار می گیرد و اختلافات سرحدی امارات با عمان در همین چوکات فیصله پیدا می کند.

شرکت آرامکو محوریت استخراج تیل و شرکت قطر پترولیوم (Qatar Petroleum) محوریت استخراج و فروش گاز در کشورهای شورای همکاری (خلیج) را خواهند داشت.

حکومت های عمان، کویت و قطر با حفظ استقلال داخلی می بایست تابع سیاست های انرژی و سیاست خارجی کشور عربستان و امارات باشند.

در خصوص تقسیم کار و نقش عربستان و امارات در منطقه اختلافاتی وجود داشت که در سفر ترمپ بخشی از این اختلافات برطرف شده است و هنوز عدم هماهنگی بین این دو کشور وجود دارد.