اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

تروریست‌های جبهه‌النصره و کلاه‌سفیدها به دنبال توطیه‌ای کیمیایی در سوریه هستند.

بگفته وی، اطلاعات بدست آمده نشان می‌دهد که تروریست‌های جبهه‌النصره با همکاری نیروهای موسوم به کلاه‌سفیدها قصد دارند تا مخازن گاز کلر وارد شهرکی در سوریه کنند و اقدامات تحریک آمیزی را صورت دهند.

بنا بر راپور شبکه راشاتودی ، مرکز نظارت بر آتش‌بس سوریه که تحت نظر وزارت دفاع روسیه فعالیت می‌کند، این خبر را نشر کرده است.

بنا به اعلام این مرکز وابسته به وزارت دفاع روسیه، روز دوشنبه یک تماس تلیفونی با این مرکز گرفته شده که یکی از ساکنان شهرک سراقب در ولایت ادلب از این توطیه‌های تروریست‌ها خبر داده است.

به گفته این منبع محلی، تروریست‌های جبهه‌النصره بعدازچاشت روز گذشته 12 فِبریوری (23 دلو‌) سه موتر حاوی بیش از 20 بالون گاز کلر وارد این منطقه کرده‌اند که تجهیزات حفاظت فردی نیز به همراه این بالون ها بوده است.

علاوه بر این، نماینده گان شاخه محلی کلاه‌سفیدها که ماسک به صورت زده بودند مانوری را برای امدادرسانی به ساکنان محلی که ظاهرا مسموم شده بودند، برگزار کردند.

مرکز روسی وابسته به وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، این شواهد از این امر حکایت دارد که تروریست‌های جبهه‌النصره به همراه کلاه‌سفیدها در حال توطیه برای انجام اقدام تحریک آمیز دیگری با استفاده از تسلیحات کیمیایی در ولایت ادلب استند و قصد دارند مقامات دمشق را به استفاده از تسلیحات کیمیایی علیه ساکنان محلی متهم کنند.