اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

دولت وحدت ملی از برگزاری نشست بازیگران صحنه افغانستان به منظور ترسیم نقشه راه مذاکرات صلح خبر داد.

اکلیل حکیمی در نشست خبری با حضور نماینده خاص سازمان ملل در افغانستان اعلام کرد که کابل برای میزبانی نشستی کلان دربارۀ صلح با طالبان آماده گی می‎گیرد و این نشست قرار است تا سه ماه دیگر در برگزار شود.

این اظهارات در حالی صورت گرفت که هفته گذشته لوی درستیز اردوی پاکستان سفری به کابل داشت. در این سفر وی با اشرف غنی دیدار و گفتگو کرد. هر چند در متن خبرنامه نشر شده از سوی ارگ ریاست جمهوری افغانستان درباره مذاکرات صلح مطلبی نشر نشده است، اما فراخوانی تعدادی از سران سیاسی و جهادی توسط غنی و رایزنی با آنان را می‌توان حمل بر آن کرد که رییس جمهور غنی در آستانه تصمیم‌گیری مهمی قرار دارد.

لازم به ذکر است که غنی دعوت باجواه برای سفر به اسلام آباد را پذیرفته و قرار است به زودی پاکستان سفر کند.

در استراتیژی جدید امریکا در افغانستان و جنوب آسیا، پاکستان به پناه دادن به گروه‌های تروریستی متهم است و به شدت تهدید شده است. در عین حالی که مقامات پاکستانی با سفر به پایتخت‌های مختلف منطقه در تلاش برای تغییر در استراتیژی جدید امریکا به دنبال یافتن متحدی هستند، اما از سویی دیگر نشانه‌هایی از همکاری با امریکا از سوی مقامات پاکستانی دیده می‌شود.