اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

طبق آخرین نظرسنجی انجام شده، مردم کوریای جنوبی نسبت به وقوع جنگ شک و تردید دارند.

کوریای جنوبی

کوریای جنوبی

به نقل از رویترز، در حالی که تنش ها در شبه جزیره کوریا پس از آزمایش اخیر اتمی کوریای شمالی به شدت بالا گرفته و امریکا نیز تهدیدات تازه ای را مطرح کرده است ولی تازه ترین نظرسنجی که امروز جمعه نشر شد حاکی است که مردم کوریای جنوبی نسبت به وقوع جنگ شک و تردید دارند.

نظرسنجی موسسه گالوپ نشان می دهد که 58 فیصد مردم کوریای جنوبی احساس می کنند که امکان آغاز جنگ از سوی کوریای شمالی وجود ندارد. 37 فیصد باشنده گان کوریا نیز پیش بینی می کنند که احتمال آغاز جنگ از سوی همسایه شمالی وجود دارد.

موسسه گالوپ از سال 1992 عیسوی این سئوال را از مردم کوریای جنوبی درباره احتمال آغاز جنگ از سوی کوریای شمالی پرسیده است و فیصد افرادی که در نظرسنجی اخیر اعلام کرده اند، نسبت به آغاز جنگ از سوی کوریای شمالی تردید دارند، دومین رقم بالا از آن سال تاکنون به شمار می رود.

در نظرسنجی سال 1992 عیسوی بیش از 69 فیصد مردم کوریای جنوبی اعلام کرده بودند که کوریای شمالی احتمالا یک جنگ را آغاز خواهد کرد و در مقابل 24 فیصد گفته بودند که کوریای شمالی هیچ جنگی را آغاز نمی کند.

این نظرسنجی نشان می دهد که مردم کوریای جنوبی نگرانی کمتری را نسبت به وقوع جنگ در مقایسه با جون 2007 عیسوی دارند، یعنی 9 ماه بعد از انجام نخستین آزمایش اتمی کوریای شمالی در سِپتِمبر 2006 عیسوی.

در سال 2007 عیسوی بیش از 51 فیصد مردم کوریا اعلام کردند که انتظار آغاز جنگ با کوریای شمالی را دارند و 45 فیصد نیز پیش بینی کرده بودند که جنگی آغاز نخواهد شد.

کوریای شمالی اعلام کرده است که برای محافظت در برابر تهدیدات امریکا به سلاح های اتمی نیاز دارد. قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل تاکنون نتوانسته است مانعی برای ادامه پروگرام های راکتی و اتمی کوریای شمالی باشد.

دو کشور پس از جنگ 1950 تا 1953 عیسوی به طور تخنیکی در حالت جنگی به سر می برند چرا که هیچ قرارداد صلحی را امضا نکرده اند.

این نظرسنجی افزود: بیش از 60 فیصد مردم کوریای جنوبی بر این باورند که این کشور باید به سلاح های اتمی مجهز شود و 35 فیصد نیز با این مساله مخالفت کرده اند.

بیش از 50 فیصد مردم کوریای جنوبی نیز با این مساله مخالف هستند که امریکا در ابتدا به کوریای شمالی حمله کند. 33 فیصد مردم کوریا از حمله امریکا به کوریای شمالی حمایت کرده اند.