اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

به نقل از المسیره، استیفن اوپراین نماینده سرمنشی سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه گفت که نظام صحّی در یمن کاملاً فروپاشیده است و ملیون‌ها یمنی برای زنده ماندن با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند و ملیون‌ها تن نیز آب‌های آلوده می‌آشامند.

وی طی سخنانی در نشست شورای امنیت درباره اوضاع یمن گفت: کارکنان بخش سلامت یمن از یک سال قبل معاش دریافت نکرده‌اند و نظام صحّی در این کشور کاملاً فروپاشیده است.

اوپراین تأکید کرد که سازمان ملل متحد برای افزایش کمک‌های بشردوستانه به ملت یمن، نیازمند کمک مالی است.

وی با بیان اینکه بیست ملیون یمنی به کمک‌های بشردوستانه متکی هستند، تأکید کرد: ثبات عامل اصلی تضمین ارسال واکسین‌های مریضی وبا به یمنی‌هاست.

پیش از این اسماعیل ولد الشیخ نماینده خاص سازمان ملل در امور یمن با تأکید بر حل سیاسی بحران یمن از جان باختن 1800 یمنی بر اثر وبا خبر داد.

دولت سعودی در قالب ایتلاف خود از سه سال پیش جنگ همه‌جانبه علیه یمن را به راه انداخت که تاکنون به کشته شدن بیش از هشت هزار نفر و زخمی شدن هزاران یمنی دیگر، انهدام ساختار زیربنایی این کشور، بیجا شدن ملیونها نفر و شیوع مریضی‌های ساری و قحطی در این کشور منجر شده است.