اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

طالبان با نشر اعلامیه ای در سایت الاماره تصریح کرد حکومت وحدت ملی نشست‌های سیاسی و استخباراتی را تحت عنوان صلح برای ایجاد مزاحمت در روند مبارزه برگزار می‌کند.

این گروه تاکید کرد حکومت تلاش می‌کند از طریق برگزاری نشست علما در اندونزیا حمله امریکا به افغانستان را مشروع جلوه دهد و مبارزه طالبان را زیر سوال ببرد.

در اعلامیه آمده است حکومت اندونزیا در واکنش به نامه طالبان، برگزاری نشست سه جانبه علما در این کشور را که قرار بود چهاردهم مارچ برگزار شود به تعویق انداخته است.

طالبان تصریح کرد حکومت وحدت ملی و کشورهای خارجی نمی‌توانند با برگزاری نشست علما مشروعیت مبارزه آنها را زیر سوال برده و احکام اسلامی را تغییر دهند.

این در حالی است که ماه گذشته رییس جمهور اندونزیا برای برقراری صلح در افغانستان پلان ایجاد کمیته مشترک سه‌گانه بین علمای افغانستان، پاکستان و اندونزیا را پیشنهاد کرده بود.

قرار بود نخستین نشست مشترک علمای سه کشور در رابطه با جنگ افغانستان با میزبانی رییس جمهور اندونزیا و حضور ده‌ها عالم دین از پاکستان، افغانستان و اندونزیا در جاکارتا برگزار شود.

از سوی دیگر نیز برخی کارشناسان کشورمان بر این باورند که اندونزیا قادر به تاثیرگذاری بر روند صلح افغانستان نیست زیرا این کشور هیچ مناسباتی با حکومت وحدت ملی و یا اثر گذاری روی جریان‌های سیاسی کشور ندارد.