اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

درحالی که شرایط امروز افغانستان با حکومت دو پهلو و دوگانه ی وحدت ملی با رقابت اشرف غنی و عبدالله بر سر قدرت، به هیچ عنوان شرایط پذیرش و هضم مردم ملکی خود، آوارگان به اروپا رفته یا مهاجران مقیم در ایران و پاکستان را ندارد؛ اروپا دست به نسل کشی قرن 21 زده است.

 

مرزهای یونان، مرزهای اتریش، مرزهای مجارستان، مرزهای مقدونیه، مرزهای آلمان، مرزهای سویدن، مرزهای فرانسه و حتی مرزهای مشترک ترکیه با ایران به روی مهاجران افغانستانی بسته شده است و هیچ افغانستانی حق اسکان در کمپ های اروپایی برای تحقق رویای رفاه و امنیت را ندارد.

 

هجوم مهاجران افغانستانی، عراقی، سوری و بعضا ایرانی به گذرگاه یونان برای عبور از مرزها و دور شدن هرچه بیشتر از فضای ناامن و نامناسب افغانستان و عراق و سوریه موجب سردرگمی جدی و تنش های جدی تر میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا شده است.

 

بدرفتاری با مهاجران، عدم رسیدگی عاجل به امورات اداری آنان، شانه خالی کردن از زیر بار مسوولیت ساماندهی آوارگان، تبعیض در مرزها برای عدم پذیرش اتباع افغانستانی و اخراج های دسته جمعی از سیاست های غیرمنطقی و ظالمانه ای است که از سوی اتحادیه اروپا اتخاذ شده است.

 

خبر اخراج قریب الوقوع مهاجران افغانستانی از سوی کشورهای اروپایی به سرکردگی المان و سویدن در هماهنگی با حکومت کابل، موجی از نومیدی را در میان کسانی که جان شان را کف دست شان گذاشتند و راهی مدیترانه و اقیانوس آرام شدند براه انداخته است تا افغانستانی ها، براستی از اینجا رانده و از آنجا مانده باشند.

 

حملات ناگهانی و دسته جمعی نژادپرستان اروپایی در متروها، کمپ ها و مکان های تجمع مهاجران برای اذیت و آزار و توهین و تحقیر کودکان و جوانان، گورهای دسته جمعی بی نام و نشان در یونان و ایتالیا، استفاده از گاز اشک آور و به تبع آن مرگ یک نوزاد، نمونه هایی از یک نسل کشی آشکار و تبعیض نژادی در قرن بیست و یک از سوی داعیه داران حقوق بشر است.

 

راست گفته اند که افغانی در هیچ جای دنیا نان بی غم نمی خورد! چرا که مهاجران افغانستانی مقیم اروپا از رفتار خصمانه و نژاد پرستی اروپایی ها به ستوه آمده اند اما تمام مصایب و سختی ها را بخاطر امید به فردای بهتر کودکان شان تحمل می کنند تا شاید قصه ی پر غصه زندگی شان برای نسل بعد تکرار نشود.

 

در این میان، وزارت امور مهاجران نیز نه تنها نتوانسته کاری از پیش ببرد و نظر مساعد غربی ها را به پذیرش آوارگان افغانستانی جلب نماید که تسلیم خواست های حکومت وحدت ملی شده و در سکوت نظاره گر معامله اشرف غنی و آنگلا مرکل با آینده و زندگی جوانان افغانستانی است.

موضوع : اخبار