اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

گروه تکفیری داعش که این روزها در کشور ما گرد و خاک زیادی به پا کرده است، به تازگی تصاویری در فضای مجازی منتشر کرده است که نشان می دهد حامیان این گروه در ولایت کنر از کودکان کم سن و سال افغانستانی برای مقاصد تروریستی و تبلیغاتی خود سو استفاده می‌کنند.

 

سو استفاده از کودکان توسط تروریست‌های داعش و همچنین طالبان سابقه‌دار است و آنها بارها از کودکان به عنوان ماشین‌های قاتل استفاده کرده اند زیرا کودکان را می‌توان به سادگى تحت تاثیر قرار داد و براى عملیات تروریستی آماده ساخت، به همین دلیل هم گروه‌های تروریستی علاقه زیادی به استفاده از آنان دارند.

 

متاسفانه طی دهه اخیر بارها مواردی را مشاهده کردیم که براساس آن کودکان کم سن و سال توسط طالبان پاکستانی شستشوی مغزی داده شده و به حملات انتحاری ترغیب می شدند. اما اکنون مزدوران آمریکا به این جنایات بسنده نکردند و تجربه عراق و سوریه در مورد آموزش تروریزم به کودکان و آماده کردن آنها برای نسل های بعدی، را این بار در کشور ما اجرایی می کنند.

 

این بار کودکان ولایت کنر و احتمالا بعدها کودکان دیگر ولایات افغانستان قربانی شستشوی مغزی گروه تروریستی داعش شده اند، تصاویر و فیلم هایی از این گروه بر شبکه های اینترنتی و وسایل اطلاع رسانی جمعی منتشر شده در حالی که اطفال اطراف آنها حلقه زده اند و یا دست در دست آنها سرودهای جهادی می خوانند و پرچم و اسلحه به دست گرفته اند.

 

این گروه های تروریستی پس از شستشوی مغزی مستقیم و غیر مستقیم بسیاری از کودکان آنها را به صورت داوطلبانه و یا اجباری در عملیات های خود به کار می گیرند تا پرورش کودکان در یک محیط آلوده به تروریزم یک معضل دیگر در سطح ملی شود.

 

گروه های تروریستی از کودکان به عنوان سپرهای انسانی در مقابل نیروهای امنیتی استفاده می کنند مساله ای که مانع از پاسخ مسلحانه ارتش به حمله های تروریست ها می شود.

 

هرچند این اولین بار نیست که تکفیری های وهابی چنین اقدامی انجام می دهند. چند سال پیش نیز القاعده گروهی از کودکان را برای حملات انتحاری و… آموزش داده بود و نام اردوگاه آنها را “پرنده های بهشت” گذاشته بود. صاحب نظران معتقدند که کودکان در مناطقی که تروریست ها بر آن مسلط هستند یک مساله حقیقی به شمار می روند که باید چاره ای برای آن اندیشه شود.

 

به همت طالبان تحت حمایت کاخ سفید و آل سعود، طی این سیزده سال کودکان زیادی از وطن ما قربانی این نفهمی ها و کج فهمی ها شدند. آمریکاییها طی این چند سال اثبات کردند که برای رسیدن به خواسته های خود، از هیچ کاری خودداری نخواهند کرد از کشتار زنان و کودکان گرفته تا سو استفاده از این اطفال بیگناه.

 

کشتار انسان ها توسط کودکان باور نکردنی است اما … یک حقیقت است، حقیقتی دردناک از زندگی گروهی از کودکان افغانستان که فقط وسیله کشتار هم نوعان و هموطنان شان می شوند و در این میان معلوم نیست مسوولان کی می خواهند از خواب غفلت بیدار شوند و این همه جنایت مزدوران آمریکا را ببینند.

موضوع : اخبار