اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

رییس پیشین امنیت ملی کشور درارتباط با وضعیت فساد در بخش‌های دفاعی و امنیتی یادداشتی را نشر کرد.

 

این یادداشت در روزنامه اطلاعات روز نشر یافته است.

 

وی اظهار داشت: متاسفانه شیوه مبارزه با فساد در حکومت فعلی در بخش‌های دفاعی و امنیتی بیشتر به یک ابزار سیاسی تبدیل شده تا راهی برای بهبود امور.

 

نبیل در رابطه با شیوه‌های مبارزه با فساد در وزارت دفاع و داخله گفت: اعلامیه‌ها و شیوه‌هایی که این دو وزارتخانه در راستای مبارزه با فساد نشرکرده و در پیش گرفته‌اند نه تنها صحیح و کارآمد نبوده بلکه کاملا مضحک است.

 

رییس پیشین امنیت ملی تصریح کرد: تمامی این اعلامیه‌ها و شیوه‌های مبارزه با فساد در وزارتخانه‌ها را که بررسی می‌کنید، همه آنها به ارگ و سپیدار می‌رسد که یا صرفا کاری توجیهی و برای سر و صدا کردن است و یا سیاست‌های حذفی که سران حکومتی در آن قصد دارند اعضای تیم خود را مطرح کنند که تمامی اینها مصرف سیاسی و انتخاباتی داشته و هیچ کار عملی و مثبتی در راستای مبارزه با فساد انجام نمی‌شود.

 

وی ادامه داد: موضوع این است که مبارزه با فساد نیاز به سروصدا کردن و برگزاری مانور تبلیغاتی ندارد بلکه می‌شود سایه فساد را بدون این اعلامیه‌ها و کارهایی که صرفا در رسانه‌ها مصرف سیاسی دارد، زدود.

 

نبیل تاکید کرد: چنین شیوه‌هایی که حکومت در بخش‌های دفاعی و امنیتی برای مبارزه با فساد در پیش گرفته نه تنها مثمر ثمر نبوده بلکه روحیه عساکر افغان را تضعیف می‌کند و فضای بی‌اعتمادی میان قومندانان، افسران و عساکر را ایجاد می‌کند.

 

رییس پیشین امنیت ملی عنوان کرد: در چنین شرایطی مطمینا کسی به دنبال مبارزه با فساد نخواهد بود بلکه استفاده‌جویی‌های سیاسی جای خود را به اصلاحات می‌دهد.

 

این در حالیست که نبیل پیش از این حکومت وحدت ملی را نقد کرده و گفته است که ایجاد نهادهای موازی، انحصار قدرت و سیاسی کردن نهادهای امنیتی سبب ناکارایی حکومت در رسیده‌گی به مشکلات شده است.

 

وی همچنین تاکید داشته که شورای امنیت افغانستان در انحصار سیاست‌های ارگ است.