اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

داکتر طاهر القادری قصد دارد انتقام خون شهدای حادثه مادل تاون را از شهباز شریف بگیرد.

اعتراضات گسترده سال 2014 که البته به نتیجه هم نرسید دو رهبر اصلی داشت، یکی عمران خان رییس حزب تحریک انصاف و دیگری چهره نام‌آشنای اهل تسنن بریلوی پاکستان؛ شیخ الاسلام داکتر طاهر القادری.

در آن سال علیرغم اینکه هر دو نفر تلاش‌های گسترده‌ای داشتند تا با حضور طرفداران خود حزب حاکم و به خصوص برادران شریف را تحت فشار قرار دهند ولی حمایت حزب اپوزیسیون از حزب حاکم باعث شد تا اعتراضات پس از حدود 60 روز حضور در سَرَک‌های اسلام آباد بدون نتیجه به پایان برسد.

اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم باید بگوئیم که عمران خان پس از پایان اعتراضات جدی‌تر از داکتر قادری بر سر مواضع خود ایستاد و جنگی سخت با نواز شریف را آغاز کرد.

او در سال 2015 و 2016 نیز به هیچ موفقیت قابل ملاحظه‌ای دست نیافت و کم‌کم اینگونه تصور می‌شد که نواز شریف برای اولین بار در تاریخ پاکستان خواهد توانست مدت حکومتش را کامل کند.

ولی ثبت شکایت عمران خان در ستره محکمه و پیگیری مجدانه او باعث شد تا نوازشریف به زانو در آمده و عاقبت توسط قضات ستره محکمه فاقد صلاحیت اعلام شود.

پیگیری‌های مداوم عمران خان بود که طومار حکومت نواز شریف را در هم پیچید ولی حال داکتر طاهر القادری مانده است و شهباز شریف .

به نظر می‌رسد داکتر قادری نیز شیوه مبارزه اصولی با برادران شریف را آموخته است و بر همین اساس اعلام کرده برای گرفتن انتقام خون شهدای مادل تاون از شهباز شریف سروزیر ایالت پنجاب به پاکستان خواهد آمد.

وی در توضیحاتی به این نکته اشاره کرد که دیگر اعتراضات در سَرَک‌ها به انجام نخواهد رسید و ما از طریق ستره محکمه پاکستان و از طریق مدارکی که داریم، اثبات می‌کنیم که شهباز شریف نیز فاقد صلاحیت می‌باشد.

داکتر قادری افزود: شهباز شریف مسئول اصلی قتل مردم مظلوم در حادثه مادل تاون است ولی تاکنون تحت پیگرد قرار نگرفته است.

گفتنی است اعضای حزب تحریک عوامی پاکستان به رهبری داکتر قادری در سال 2014 در اعتراض به سیاست‌های حکومت پنجاب و شخص شهباز شریف اعتراضاتی در سَرَک‌های لاهور داشتند که حضور پولیس پاکستان و فَیْر به سوی مردم معترض باعث کشته و زخمی شدن دهها نفر شد.

این اقدام باعث شد تا طاهر القادری در سَرَک‌های اسلام‌آباد دست به اعتراضات گسترده بزند ولی تاکنون شهباز شریف مجرم شناخته نشده است.

حضور دوباره داکتر القادری در صحنه اعتراض علیه خانواده شریف این بار از طریق ستره محکمه پاکستان می‌تواند زنگ خطری جدی برای سروزیر ایالت پنجاب باشد.