اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

کودتای محمد بن سلمان در عربستان سعودی شروع دومینو کودتا در خلیج است و دومین کودتا به زودی در امارات اتفاق خواهد افتاد…

در مقاله ای که اخیرا در سایت سودان آنلاین با عنوان طرح ترمپ برای دومینو کودتا در شورای همکاری خلیج نشر شده است، به مسایل مهمی درباره تحولات اخیر در خلیج اشاره شده است. بخشی از این مقاله به نوشته طارق الشمری به افشای کودتای قریب الوقوع در امارات می پردازد. بعد از توضیح مفصل درباره چگونگی پلان ترمپ در ارتباط با شورای همکاری خلیج و نقش محمد بن سلمان و محمد بن زاید در این پلان، نشان داده شده است که کودتای محمد بن سلمان در عربستان سعودی شروع دومینو کودتا در خلیج است و دومین کودتا به زودی در امارات اتفاق خواهد افتاد تا حاکم ابوظبی بر بستر خلافت در امارات بنشیند.

در این مقاله آمده است: چند ماه پیش تر، رسانه ها راپور دادند که سرویس استخباراتی عربستان اطلاعات مهمی درباره کودتای قریب الوقوع در امارات به دست آورده است و بدین ترتیب از این کودتا جلوگیری شد. با این حال، با توجه به کودتای اخیر در عربستان سعودی و همینطور بر اساس منابع قابل اطمینان موجود در حلقه های سیاسی مخفی، محمد بن زاید در حال تدارک کودتای جدیدی در آینده نزدیک در امارات است. همانگونه که ترمپ در پشت صحنه کودتای عربستان برای به قدرت رسیدن محمد بن سلمان بوده است، این بار در کودتای قریب الوقوع امارات برای به قدرت رساندن محمد بن زاید نقش موثری را بازی می کند.