اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

رهبر طالبان افغانستان در درگیری‌ با هواداران معاون سرکرده گروه انشعابی طالبان مجروح شده که در شفاخانه وفات یافت.

 

ملااختر منصور  رهبر طالبان افغانستان در درگیری‌ با هواداران منصور دادالله معاون سرکرده گروه انشعابی طالبان افغان مجروح شده بود.

 

یکه گزارش محرمانه حکایت دارد که ملا اختر محمد منصور در كويته پاكستان در منزل ملا عبدالله سرحدى يك مقام پيشين طالبان پس از درگیری لفظى، باهم درگیری مسلحانه کردند، كه در نتيجه ملا عبدالله سرحدى كشته و ملا اختر زخمی شده و به بیمارستان منتقل شده است.

 

براساس آخرین گزارش های که دریافت کرده، ملا منصور سپس در شفاخانه جان داده است.

 

برخی رسانه ها از قول منابع نزدیک به رهبر گروه طالبان، گزارش داده اند که دستکم چهار محافظ ملا منصور نیز در این زدوخورد کشته شده اند.

ذبیح الله مجاهد، که خود را سخنگوی گروه طالبان معرفی می کند اما این خبرها را رد کرده و وقوع چنین درگیری را تکذیب کرده است.

 

برخی منابع دیگر که ارتباط مستقیم و نزدیک با ملا اختر محمد منصور دارند، درگیری در جلسه میان اعضای ارشد گروه طالبان در شهر کویته را تایید کرده اند.

آنها گفته اند که ملا منصور در حال حاضر زخمی و در بیمارستانی در شهر کویته بستری است.

 

شاخه انشعابی گروه طالبان به رهبری ملا رسول نیز مرگ ملا اختر محمد منصور را تایید کرده است، این گروه گفته که براثر جراحات شدید، منصور در بیمارستان جان داده است.

 

ملا اختر محمد منصور، بعد از انتشار خبر مرگ ملا محمد عمر، از سوی شماری از اعضای گروه طالبان در اوایل ماه اسد امسال به عنوان رهبر جدید این گروه برگزیده شد.

 

شماری از اعضای گروه طالبان در همان آغاز مخالفت خود را با رهبری ملا منصور اعلام کرده بودند.

ملا منصور ۵۵ ساله، از ولایت قندهار است و در دوران حاکمیت این گروه، به عنوان وزیر هوانوردی کار می‌کرد.

 

بعد از سقوط رژیم طالبان او در ۲۰۰۱ او به عنوان والی نام‌نهاد این گروه در ولایت قندهار فعالیت داشت.