اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

حمله گروهی به پارلمان و ناامنی ها در افغانستان رییس امنیت ملی و وزیر داخله را به پارلمان کشاند. رییس امنیت ملی در جلسه پاسخگویی به مجلس نمایندگان می گوید که وضعیت امنیتی در شش ماه آینده بدتر خواهد شد. در همین حال وزیر داخله از سپردن برخی از پاسگاه ها از سوی نیروهای امنیتی به طالبان پرده برداشت اما تاکید کرد که نیروهای امنیتی دشمن را سرکوب کردند و دشمن توانایی ندارد که یک ولایت را سقوط دهد. نشست پاسخگویی در مجلس چه نتیجه ای داشت؟ چه کسی مقصر بدترشدن وضعیت امنیتی در افغانستان است؟

 

عباس ابراهیم زاده عضو مجلس نمایندگان در برنامه «فراخبر» گفت: نشست دیروز پارلمان، نشستی نمایشی بودچرا که وزیر داخله و رییس امنیت ملی به مجلس برای پاسخگویی درمورد ناامنی ها فراخوانده شده بودند اما آنها قناعت مجلس را به دست نیاوردند. آنها هیچ جوابی نداشتند. چه جوابی می توانستند داشته باشند بیست و پنج ولسوالی در کشور ما زیر تهدید است، رییس عمومی امنیت ملی به مردم افغانستان خبر می دهد که تا شش ماه آینده وضع افغانستان از این هم بدتر خواهد شد. این چگونه وضعی است مگر ما حالا وضع خوبی داریم که از این بدتر هم بشود؟ هیچگونه تدبیری هم برای جلوگیری از آن ندارند.

 

وی اوضاع کنونی را بر خلاف وعده های رییس جمهور دانسته و افزود: رییس جمهور افغانستان به مردم وعده داده بود که کابینه ای کارا و شایسته برای شما می آورم. امروز کابینه طوری است که هیچ برنامه ای برای جلوگیری از ناامنی روی دست ندارد. اعضای کابینه طوری هستند که تعدادی به دلیل ریش سفیدی و سن زیاد نمی توانند کار کنند و تعدادی از سن کم و بی تجربگی.

 

ابراهیم زاده با انتقاد از نمایندگان وطن فروش که فقط به فکر خود هستند و اوضاع کشور اهمیتی برای آنان ندارد گفت: برای تعدادی از اعضای پارلمان هم افسوس می خورم، گاهی قرار است وزیری استیضاح شود و در این مواقع، همان وزیر با برخی نمایندگان معاملاتی می کند و آن وکیلان به راحتی از این استیضاح می گذرند. مهمانی های شبانه در این مورد برگزار می شود و با اقناع کردن مالی این وکیلان از طرف وزیران استیضاح پس گرفته می شود. این یک خیانت ملی است. هم اکنون استیضاح وزیر داخله جمع شده است اگر بعداً کسانی پیدا شوند و بگویند که من رای استیضاح نمی دهم همان کسانی هستند که با این وزیر معامله کرده اند.

 

وی در خصوص دلیل استیضاح وزیر داخله اظهار کرد: تامین امنیت کشور، وظیفه وزیر داخله است. امروز پارلمان مورد حمله قرار می گیرد و چند نفر به راحتی مواد منفجره را وارد کابل و سپس وارد پارلمان می کنند. چگونه به این راحتی بر پارلمان حمله می شود؟ چگونه وضعیت تمام ولایت های افغانستان در حال خراب شدن و زیر تهدید هستند؟ حتی خود وزیر داخله گفت که این پست های امنیتی است که سلاح های خود را به دشمن می دهند. این چه نوع نظارتی است. امروز نیروهای داعش به 2500 نفر رسیده است و مردم بیچاره هیچ دفاعی ندارند. وزیران ما در جایگاه های راحت خود نشسته اند و هیچ از حال مردم خبر ندارند.

 

این نماینده مجلس دلیل به وجود آمدن وضعیت بد امنیتی را افرادی دانست که بر سر کشور معامله می کنند و افزود: فقط رییس جمهور نیست که در این کشور، مقصر ناامنی ها است. افراد زیادی هستنند که هر کدام به نوبه خود بر سر این کشور معامله های زیادی می کنند، کسانی که قانون را نقض می کنند، کسانی که در اجرای وظیفه خود کوتاهی می کنند وبی کفایت هستند، همه باعث به وجود آمدن این اوضاع شده اند.

موضوع : اخبار