اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

یک زن اسراییلی که مشغول داعش پروری در شمال شیکاگو بود، دستگیر شد.

این زن ۴۵ ساله که واهبه عیسی دیس نام دارد و مطلقه است، در کوداهی، شهری در شمال شیکاگو بازداشت شد. او مشکوک به آموزش افراد برای پیوستن به داعش، تهیه رایسین (نوعی سم کشنده) و در اختیار داشتن نوشته هایی در پیوند به طرز تهیه ساخت بم و واسکت انفجاری است.

بر اساس دوسیه کیفری تنظیم شده برای این مورد در وزارت عدلیه امریکا، این باشنده اسراییلی‌ از سال ۱۹۹۲ به طور قانونی در امریکا اقامت داشته و با ایجاد صفحات متعدد در شبکه‌های اجتماعی، در تبلیغ داعش و تسهیل عضوگیری این گروه نقش داشته است.

در این دوسیه آمده است: متهم یک کتابخانه مجازی حاوی طرزالعمل ساخت بم، سلاح بیولوژیک، سم و واسکت انفجاری دایر کرده است تا به این طریق بتواند به هواداران داعش در انجام حمله تروریستی کمک کند.

او همچنین تلاش کرده است تا یک مخبر پولیس را برای ریختن سم رایسین درون بیلر آب قانع کند.

مقام‌های قضایی امریکا می‌گویند فرد دستگیرشده چند مکان را که جشن‌های عمومی تابستانی در آن برگزار می‌شود به حیث هدف حمله تروریستی برای خود تعین کرده بوده است.

پولیس امریکا عملیات شناسایی مظنونان به عضویت در یک تشکیلات تروریستی خشن را از شش ماه پیش آغاز کرده و واهبه عیسی دیس نخستین کسی است که در چوکات این عملیات دستگیر شده است.