اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

یکی از فعالان شبکه اجتماعی تویتر در صفحه شخصی خود در این محیط ادعا کرده که گویا دولت عربستان سعودی با جنبش انصارالله توافق کرده که در ازای پرداخت رشوه به آنها، انصارالله نیز از صنعا خارج شود.
“فعال توییتری مشهور عربستان می گوید: سعودی‌ها برای تفاهم با یمنی‌ها از طریق دادن رشوه به آنان تلاش می‌کنند.

پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی العالم نوشت: مجتهد که از مشهورترین کاربران توییتر در جهان عرب است و افشاگر اسرار آل سعود نام گرفته، در توییتر خود نوشت: عربستان برای خروج انصارالله از صنعا، قصد دارد به آنها مساله اعطای اموال کلان را پیشنهاد کند.

مجتهد هفته گذشته مطالبی درباره توافق اولیه عربستان و جنبش انصار الله منتشر و اطلاعاتی مهم درباره مذاکرات مستقیم این دو طرف ارائه کرده بود. تاکنون هیچ مقام سعودی یا یمنی درباره مذاکرات مستقیم دو جانبه اظهارنظر نکرده، ولی عربستان اعلام می کند که پایان تجاوز به یمن نزدیک است.”

خبر فوق اگر درست باشد می تواند منشاء تحولات عجیبی در یمن گردد و بلافاصله این پرسش مطرح خواهد شد که انصارالله با چه مجوزی ملی و عرفی و عقلی تن به این خفت داده و کنش خویش را در برابر افکار عمومی ملت بزرگ یمن چگونه توجیه می کند؟

همه می دانند که مردم نستوه و انقلابی یمن با چه هزینه های سنگین جانی و مالی و حیثیتی، توانستند رژیم دست نشانده منصور هادی را از اریکه قدرت به زیر بکشند و زمام امور کشور خویش را خود بدست بگیرند. مردم یمن به آسانی به چنین موهبتی دست نیافتند و هنوز که هنوز است حامیان سعودی دولت مخلوع منصور هادی، با حملات ددمنشانه هوایی و زمینی شان از مردم بی گناه اما قهرمان یمن قربانی می گیرند.

دولت آل سعود در حمایت از دولت مخلوع منصور هادی و با هدف بر گرداندن وی به قدرت در یمن، از هیچ شرارت و سبعیتی دریغ نورزید؛ تا جائیکه با راه اندازی ائتلافی متشکل از ده کشور مواجب بگیر خودش، و با بهره گیری از طیارات جنگی، جهنمی از آتش و دود و ویرانی را بر مردم یمن تحمیل کرد؛ تا آنجا که به نابودی کلی زیرساختهای این کشور فقیر و مسلمان منجر شد.

هزاران تن از مردم یمن اعم از پیر و جوان و زن و کودک در جنگ تحمیلیِ داخلی یمن ونیز در اثر بمبارانهای بدون وقفه طیاره های جنگی ائتلاف عربی به رهبری عربستان، کشته و زخمی و بی خانمان شدند. هزاران تن مجروح ومعلول و آواره کشورهای پیرامون شدند و سیلی از ناراحتی ها و امراض روحی و روانی در حال حاضر مردم یمن را رنج می دهد و همه ی اینها را مردم یمن تحمل کردند که روزی شاهد پیروزی حق بر باطل و نور بر سیاهی را در آغوش بکشند.

باری مردم شجاع و مسلمان یمن این همه سختی و مرارت را بجان نخریدند تا در اوج پیروزی و در لحظه ببار نشستن لاله های سرخ خون شهدای آنان، خدای ناخواسته کس یا کسانی پیدا شوند که با خط کشیدن بر صفحه درخشان و نورانی افتخارات تازه آنها، همه ی آبرو و عزت و شرافت شان را با رژیمی چون ال سعود، معامله کنند!

این نه معقول است و نه ممکن که کسانی ولو با هر توجیه و تفسیر سیاسی و غیر آن، از گرد راه برسند و پیامد و نتیجه انقلاب عظیم یک ملت را به در جهت منافع حزبی و گروهی خویش مصادره کنند. به نظر می رسد انصارالله یمن به یک موضوع با جدیت و وفوریت باید توجه کند و آن موضوع این است که در این برهه از زمان شرایط برای دخالت گرانی چون آل سعود تنگ شده و انقلاب مردم یمن در آستانه پیروزی کامل قرار گرفته است و در یک چنین اوضاع و شرایطی از اوج عدم شعور سیاسی خواهد بود که بجای وارد کردن ضربه نهایی و زدن تیر خلاص به دشمن سلطه جو، با معامله کردن با او، به او حیات دوباره ببخشیم و دشمن را برای بار چندم بر سرنوشت مردم و کشور خویش حاکم کنیم!

به نظر می رسد این خبر و در صورت صحت آن، پیش و بیش از آنکه به سود و زیان کس یا کسانی دیگری تمام شود، دولت آل سعود را بیشتر از زمان دیگر مفتضح و رسوا می کند و فریاد زن این واقعیت خواهد بود که دولت غنی و مقتدری که حمایت معنوی استکبار غرب را نیز با خود دارد و از طرفی نُه کشور دیگر نیز به کمک آن شتافته، در برابر ملت فقیر و تهیدست اما مومن و مجاهد یمن، به زانو در آمده و اینک پس از گذشت ماههای متواتر، از مبارزه با ملت قهرمان یمن ذله و درمانده شده و به نماینده ملت یمن که انصارالله باشد، پیشنهاد رشوه می دهد تا دست از مقاومت بردارند و صنعا را به مزدوران سعودی واگذار کنند!

در هر حال، خبر بالا راست یا دروغ، اما از یک واقعیت پرده بر می دارد که ممکن است در میان انصارالله نیز کسانی باشند که از معامله انقلاب بزرگ یمنی ها با سعودی ها، سود می برند و این گمانه مسئولیت نیروهای مجاهد و مخلص در بدنه انصارالله و نیز سایر مردم مبارز یمن را سنگین و سنگین تر می کند و این هشدار را به آنها می دهد که بیش از پیش باید هوشیار و بیدار باشند تا مبادا قربانی سازش و معامله ای آنهم با دشمنی شوند که برای هیچ یک از یمنی ها ارزش و احترامی قائل نیست و یمن و مردم آن را فقط و فقط برده و مستعمره خویش می خواهد.