اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

محترم حامد کرزی صبح امروز در جلسه‌ای که به مناسبت امضای موافقتنامه تشکیل دولت وحدت ملی برگزار شد، اظهار داشت: بنده خیلی خوشحال هستم که سرانجام بن بست انتخابات کشور شکسته شد. از این پس محتوای این موافقتنامه و اجرایی شدن آن مسوولیت هر دو نامزد است که باید در این زمینه تمام تلاش خود را به کار برند.

رییس جمهور سابق کشور افزود: به دولت آینده مشاوره خواهم داد و از هیچ تلاشی در راستای سعادت و صلاح کشور فروگذار نخواهم کرد.

حامد کرزی یکبار دیگر ضمن ابراز خرسندی از امضای این موافقتنامه اظهار داشت: برای دولت آینده توفیق تکمیل کارهای ناتمام دولت فعلی را دارم. من به هر دو نامزد و تیمهایشان که اکنون در یک دولت جا گرفته اند، صمیمانه و دلسوزانه مشورت خواهم داد و از هیچ تلاشی در راستای بهبود اوضاع کشور کوتاهی نخواهم کرد.

رییس جمهور کرزی یادآور شد که مردم افغانستان بی‌صبرانه در انتظار چنین لحظه‌ای بودند طوری که صبح امروز انتشار خبر احتمال امضای موافقتنامه، نشانه‌های واضحی از خرسندی را در چهره مردم ایجاد کرده بود.

جا دارد از همین جا از تمامی زحمات کشیده و نکشیده ی کرزی صاحب در این سیزده سال تشکر و قدردانی شود. همین که حامد کرزی حاضر شد از قدرت کناره گیری کند و مانند بسیاری از قدرت دوستان، ریاست جمهوری را تبدیل به دیکتاتوری و شاهنشاهی نکند، خودش جای تقدیر دارد. هرچند که کوتاهی های وی و اعضای دولتش در این سالهای خود مطلب جداگانه ای را می طلبد.

درباره اعلام نتیجه ی نهایی انتخابات نیز باید بگوییم که تا این ساعت هنوز کمیسیون انتخابات بصورت رسمی نتایج بازشماری آرا را اعلام نکرده است اما گفته می شود که داکتر عبدالله با سهم 49 درصدی از آرای انتخابات، ریاست رییس شورای اجرایی حکومت وحدت ملی را پذیرفته است.

بنابراین نتیجه آرای دور دوم انتخابات 51 درصد به‌نفع داکتر اشرف غنی احمدزی خواهد بود، هرچند که براساس این توافقنامه سهم هر دو تیم به‌طور مساوی (50+50) تقسیم شده است.

بر اساس شنیده‌ها جلسات کابینه حکومت وحدت ملی هفته‌ای یک بار به‌ریاست داکتر عبدالله برگزار خواهد شد، همچنین این کابینه وحدت ملی ماهی یک بار نیز به‌ریاست احمدزی نشستی خواهند داشت.

هرچند که برای یقین از این مطالب باید ساعاتی دیگر را نیز با آن چند ماهی که صبر کردیم، بیفزاییم تا ببینیم بالاخره از صندوقهای کمیسیون مستقل!!!! انتخابات چه کسی به عنوان رییس جمهور بیرون می آید.