اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

مایکل فلین ازطریق فعالیت در شرکت جاسوسی اسراییلی، درآمد هنگفتی را بدست آورده است!

روزنامه امریکایی هافینگتون پست نوشت که مشاور سابق امنیت ملی امریکا همزمان که من‌حیث مشاور ارشد ستاد انتخاباتی دونالد ترمپ فعالیت می کرد، از طریق مشاوره به یک شرکت اسراییلی موسوم به NSO Group که اقدام به فروش تجهیزات جاسوسی به دولت های سرکوبگر جهت نظارت بر فعالیت فعالان و روزنامه نگاران می کرده، ده ها هزار دالر درآمد داشته است.

فلین در ماه فِبریوری سال جاری و به دلیل مکالماتی که با سفیر روسیه در امریکا داشت، از سمت خود من‌حیث مشاور امنیت ملی دولت ترمپ استعفا کرد و در حال حاضر به دلیل گرفتن پول از نهادهای خارجی تحت تحقیق قرار دارد.

محققان فدرال تحقیقات خود از فلین را اوایل سال جاری و به دلیل لابی او از طرف یک شرکت هالندی که تحت ریاست یک تاجر مرتبط با دولت ترکیه قرار داشت، شروع کردند. دو شغله بودن فلین امری معمول به حساب نمی آید زیرا بیشتر افرادی که در سطوح عادی ستادهای انتخاباتی روسای جمهوری فعالیت می کنند، همزمان اقدام به لابی برای یک نهاد دیگر و به خصوص یک دولت خارجی نمی کنند.

علاوه بر این، غیر معمول است که مقامات سابق استخباراتی امریکا با نهادهای امنیت سایبری خارجی همکاری داشته باشند.

هافینگتون پست با استناد به فورمه های مالی فاش شده در اوال سال جاری عیسوی نوشت که فلین سال گذشته عیسوی تقریبا 1.5 ملیون دالر از طریق فعالیت من‌حیث مشاور و عضو هیئت مدیره و یا سخنگوی بیش از 30 شرکت درآمد داشته است. دو مورد از نهادهایی که فلین برای آنها کار می کرده است روابط مستقیمی با شرکت اسراییلی NSO Group داشته اند.

NSO Group یک دلال مخفی اسراییلی برای فروش تجهیزات سایبری است.

بر اساس این راپور، فلین همچنین سال گذشته من‌حیث مشاور در شرکت خصوصی Francisco Partners مستقر در امریکا که مالکیت آن در اختیار NSO Group است، فعالیت داشته است اما میزان پولی که از فعالیت در این شرکت به دست آورده را افشا نکرده است.

در فورمه های مالی برملا شده فلین اشاره ای به جزئیات فعالیت او برای شرکت های وابسته به شرکت اسراییلی NSO Group نشده و وکیل او نیز در این باره اظهار نظری نکرده است.