اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

اتفاقاتی که این روزها در جهان اسلام در حال رخ دادن است در واقع فعالیت اسلام آمریکایی است در مقابل اسلام ناب محمّدی.

اسلام آمریکایی، اسلامی است که با طاغوت می سازد، با صهیونیسم می سازد، در خدمت هدفهای آمریکا قرار می گیرد، ظاهر آن هم اسلام است، اسم آن هم اسلام است، شاید بعضی از مراسم اسلامی را هم انجام می دهند؛ این کسانی که به نام اسلام، با شکل تعصّب‌آمیزی در برخی از کشورها ظهور و بُروز پیدا کردند، خیلی هم پابند به احکام و شرایع دینی و وظایف دینیِ شخصی هم نیستند.

امّا آنچه مسلّم است، در جهت کلّی قطعاً ۱۸۰ درجه در جهت مخالف اسلام حرکت می کنند. اسلام همراهی با دشمنان دین را جزو چیزهایی دانسته است که مومن باید از آن بر کنار باشد؛ اَلَّذینَ ءامَنُوا یُقاتِلُونَ فی سَبیلِ‌الله وَ الَّذینَ کَفَرُوا یُقاتِلُونَ فی سَبیلِ الطّاغُوت؛

لذا باید به اسلامی که مطلوب واشنگتن و لندن و پاریس است و رژیم صهیونیستی را تحمل می کند بدبین بود. اسلام ناب محمدی است؛ یعنی اسلام ظلم‌ستیز، اسلام عدالتخواه، اسلام مجاهد، اسلام طرفدار محرومان، اسلام مدافع حقوق پابرهنگان و رنجدیدگان و مستضعفان. اما اسلام آمریکایی یعنی اسلام تشریفاتی، اسلام بی‌تفاوت در مقابل ظلم، در مقابل زیاده‌خواهی، اسلام بی‌تفاوت در مقابل دست‌اندازی به حقوق مظلومان، اسلام کمک به زورگویان.

اسلام آمریکایی فقط آن نیست که آمریکاپسند باشد؛ هر چیزی که خارج از این اسلام ناب است؛ اسلام ساختی است. اسلام سلطنتی و شاهنشاهی، اسلام سرمایه داری، اسلام سوسیالیستی، اسلامهایی که با شکلها و رنگهای مختلفی عرضه بشود و آن عناصر اصلی در او وجود نداشته باشد، همه‌اش مقابل اسلام ناب است و در واقع اسلام آمریکایی است.

اسلام و حرکتهای اسلامی همواره از نفاق، بیش از کفر صریح لطمه دیده است. امروز خطر اسلام امریکایی – یعنی آن‌جا که نام و عنوان اسلام در خدمت زورگویان و در جهت هدفهای امریکا و دیگر مستکبرین است – از خطر ابزارهای نظامی و سیاسی امریکا کمتر نیست و بیشتر است.

اسلام ناب محمّدی، اسلام عدل و قسط است؛ اسلام عزت و اسلام حمایت از ضعفا و پابرهنگان و محرومان است؛ اسلام دفاع از حقوق مظلومان و مستضعفان است؛ اسلام جهاد با دشمنان و سازش‌ناپذیری با زورگویان و فتنه‌گران است؛ اسلام اخلاق و فضیلت و معنویت است.

اسلام امریکایی، چیزی به نام اسلام است که در خدمت منافع قدرتهای استکباری و توجیه‌کننده‌ی اعمال آنها است؛ بهانه‌ ای برای انزوای اهل دین و نپرداختن آنان به امور مسلمین و سرنوشت ملتهای مسلمان است؛ وسیله‌ ای برای جدا کردن بخش عظیمی از احکام اجتماعی و سیاسی اسلام از مجموعه‌ی دین و منحصر کردن دین به مسجد است (و مسجد نه به عنوان پایگاهی برای رتق و فتق امور مسلمین – چنان‌که در صدر اسلام بوده است – بلکه به عنوان گوشه‌ای برای جدا شدن از زندگی و جدا کردن دنیا و آخرت).

اسلام امریکایی، اسلام انسانهای بی‌درد و بی‌سوزی است که جز به خود و به رفاه حیوانی خود نمی‌اندیشند؛ خدا و دین را همچون سرمایه‌ی تجار، وسیله‌ای برای زراندوزی یا قدرت‌طلبی می‌دانند و همه‌ی آیات و روایاتی را که برخلاف میل و منفعتشان باشد، بی‌محابا به زاویه‌ی فراموشی می‌افکنند و یا وقیحانه تاویل می‌کنند.

اسلام امریکایی، اسلام سلاطین و روسایی است که منافع ملتهای محروم و مظلوم خود را در آستانه‌ی آلهه‌ی امریکایی و اروپایی قربان می‌کنند و در مقابل، به حمایت آنان برای ادامه‌ی حکومت و قدرت ننگین خود چشم می‌دوزند؛ اسلام سرمایه‌دارانی است که برای تامین سود خود، پا بر همه‌ی فضیلتها و ارزشها می‌کوبند.

آری، این اسلام امریکایی است که مردم را به دوری از سیاست و فهم و بحث و عمل سیاسی می‌خواند؛ ولی اسلام ناب محمّدی، سیاست را بخشی از دین و غیرقابل جدایی از آن می‌داند و همه‌ی مسلمین را به درک و عمل سیاسی دعوت می‌کند؛ و این چیزی است که ملتهای مسلمان باید همواره به یاد داشته باشند.

اگر در دنیای اسلام مذاهب اسلامی گریبان یکدیگر را بگیرند و کشمکش با همدیگر را شروع کنند، رژیم غاصب صهیونیست نفس راحتی خواهد کشید؛ این را دشمنان اسلام خوب فهمیدند، لذا از یک طرف گروه‌های تکفیری را به راه می‌اندازند که نه فقط شیعه را تکفیر کنند، بلکه بسیاری از فِرق اهل سنّت را هم تکفیر کنند؛ از آن طرف هم یک عدّه مزدور را به راه بیندازند که برای این آتش هیزم فراهم کنند که جدیدترین اخبار آن را از گروه داعش می شنوید و نمونه های دیگر آن را در رسانه های وابسته به غرب می بینید که چگونه بین مسلمین تفرقه می اندازند و به دنبال ایجاد درگیری و اختلاف هستند.

لذا بر همه مردم مسلمان جهان به ویژه مردم مظلوم کشور عزیز ما افغانستان لازم و واجب است تا با دیدی باز دشمنان اسلام و طرفداران اسلام آمریکایی را که نه شیعه اند و نه سنی، و نه این را دوست دارند و نه آن را، بشناسند و از خطرات در کمین اتحاد مسلمین به خوبی آگاه باشند.

موضوع : اخبار