اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

ابعاد تازه‌ای از اقدامات بودائیان افراطی علیه مسلمانان میانماری فاش شده است.

به نقل از یورونیوز، همزمان با صدور مجوز دسترسی محدود خبرنگاران و ناظران حقوق‌بشر به مناطق مسلمان‌نشین میانمار، شماری از اعضای اقلیت روهینگیا خود را به خبرنگاران رسانده و موارد تازه‌ای از خشونت‌ها علیه جامعه خود را به اطلاع آن‌ها می‌رسانند.

رویترز نیز راپور داد که بامداد یکشنبه جمعی از زنان مسلمان با حضور در میان خبرنگاران گفتند که یک روز قبل مهاجمان با حمله به قریه ی محل اقامت آن‌ها، مردان و زنان و اطفال بسیاری را اختطاف‌ کردند.

یک زن با اشاره به فرزند بازداشت شده خود گفت: پسر من تروریست نیست. او را در حالی که در فارم کار می‌کرد به اتهام‌های ساختگی دستگیر کردند.

دور اخیر خشونت‌ها در شمال میانمار در ماه آکتُبر گذشته آغاز شد. یک ماه بعد نیروهای اردوی ملی به مسلمانان منطقه مااونگدا حمله کردند.

دولت میانمار در 9 ماه گذشته دسترسی خبرنگاران و راپورگران حقوق‌بشر به شهرهای ملسمان‌نشین را ممنوع کرده بود.

آتش اختلاف میان اقلیت مسلمان و اکثریت بودایی این کشور که از چند سال پیش شعله‌ ور شده بود، با ناتوانی یا اغماض دولت تحت رهبری آنگ سان سوچی، برنده جایزه نوبل صلح و همراهانش ادامه یافت.

همزمان با حضور خبرنگاران در شمال میانمار، ویدیویی دلخراش از زنده زنده سوزاندن یک باشنده میانماری در شبکه‌های اجتماعی نشر شده است. این در حالی است که پیشتر نیز راپور‌های متعددی از سوزاندن افراد در شمال این کشور نشر شده بود.

سازمان ملل در تازه‌ترین راپور خود اعلام کرد که دست‌کم 75هزار نفر از اعضای اقلیت قومی-مذهبی روهینگیا با فرار از خانه و کاشانه خود به بنگلادیش پناه برده‌اند. کمیته حقیقت‌یاب ملل متحد با صدها تن از پناهجویان مصاحبه کرده و مشغول بررسی دوسیه نقض گسترده و سیستماتیک حقوق بشر و حقوق بشردوستانه در این کشور است.