اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

در مرمی باران پیاپی اردوی عربستان یکی از اهالی شهر العوامیه کشته و چند تن دیگر زخم برداشتند، در همین حال منابع سعودی از بازداشت یک تن دیگر خبر دادند.

محکومیت اقدامات نیروهای امنیتی سعودی در العوامیه و منع رسانه ها از تحقیق در این خصوص در روزنامه های غربی ادامه دارد.

رژیم عربستان نبردی مخفیانه در منطقه العوامیه اجرا می کند که با سفر دونالد ترمپ به ریاض در ماه مه گذشته آغاز شد. این در حالی است که اتفاقات این منطقه با پوشش کمرنگ رسانه ها چه در داخل و چه در خارج از عربستان همراه است.

روزنامه ایندیپندت انگلیس در خبری اعلام کرد، بر اساس گفته های فعالان محلی سعودی که با آنها مصاحبه هایی خاص انجام داده است، اطلاعاتی درباره آنچه در العوامیه رخ می دهد بدست آورده است.

ایندیپندت به نقل از اهالی العوامیه تاکید کرد، در اثر مرمی باران شهر و فَیْر تک تیراندازها، حدود 25 نفر کشته شدند.

این روزنامه در ادامه افزود: بسیار سخت است که در مورد اطلاعات مربوط به العوامیه تحقیق کرد، زیرا رسانه های غربی حق ورود یا نزدیک شدن به این منطقه را بدون همراهی طرف‌های امنیتی سعودی ندارند. بنابراین این مسئله نشان می دهد که جهان، اخبار مربوط به تحولات منطقه العوامیه را تنها از طریق رسانه های رسمی و دولتی عربستان بدست می آورند.

این در حالی است که تصاویری که فعالان در شبکه های ارتباط جمعی نشر کرده اند، میزان خرابی های به بار آمده در محله های العوامیه را در اثر حملات سعودی ها نشان می دهد.

این روزنامه انگلیسی در ادامه با استناد به سخنانی از اهالی العوامیه افزود، نیروهای امنیتی به خانه هایشان یورش بردند و اقدام به لت و کوب باشنده گان و حتی زنان کردند و به روی اطفال اسلحه کشیدند.

مقامات سعودی منطقه العوامیه را که جمعیت آن به سی هزار نفر می رسد، به طور کامل محاصره کرده اند و از ورود رسانه ها و هر جمعی که در صدد تحقیق درباره اقدامات نیروهای امنیتی است، جلوگیری می کنند.