اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

پدیده ی شوم و ننگین بچه بازی میان برخی ولایات افغانستانی جدا از اینکه در نوع خود خلاف حقوق انسانی و اسلامی است؛ شرایط کنونی جامعه را نیز برنمی تابد. به بیان دیگر، فساد اخلاقی نیز بر فقر و فساد اداری و اعتیاد و بی ثباتی برای بهانه های طالبانی دامن زده است.

اخباری مبنی بر درگیری داخلی نیروهای نظامی داعش بر سر جهاد نکاح و رسوایی های پیاپی اخلاقی و جنسی سردمداران افراط گرایی که دستمایه تمسخر و نفرت عمومی از این گروهک تروریستی می شود بارها در سر تیتر رسانه ها و مطبوعات جهان قرار گرفته است.

 

همچون مقام های اروپایی و امریکایی که در پی افشای فساد اخلاقی یا لغزش های جنسی ایشان بلافاصله و بلااستثنا استعفا می دهند؛ در میان تمام مقام ها و مسوولان جهان این امر مذموم و ناپسند شمرده می شود.

 

در همین راستا، پدیده ی شوم و ننگین بچه بازی میان برخی ولایات افغانستانی جدا از اینکه در نوع خود خلاف حقوق انسانی و اسلامی است؛ شرایط کنونی جامعه را نیز برنمی تابد. به بیان دیگر، فساد اخلاقی نیز بر فقر و فساد اداری و اعتیاد و بی ثباتی برای بهانه های طالبانی دامن زده است.

 

خبر تاسف بار و تاثر برانگیز جنگ و خونریزی و کشته و زخمی شدن ۲۹ نفر از مردم ملکی و زورمندان و بزرگان محلی در بغلان به علت اختلاف بر سر بچه بازی و رقابت برای نوجوان ۱۴ ساله در مجلس عروسی، این روزها زیر سایه اخبار دیگر قرار گرفته است.

 

با اینکه تلاش می شود تا با عدم تمرکز و انتشار اخباری از این دست، روی این پدیده مرسوم زشت و غیرقابل اغماض سرپوش گذاشته شود تا بوی تعفن آن بیش از این هوای افغانستان را آلوده نکند؛ لیکن در شرایطی که جنگ هزاره و کوچی، ناامنی فزاینده و بریده شدن سر سربازان جوانان اردوی ملی منجر به مرگ باعزت می شود؛ این مرگ های ننگین داغ دل خانوارهای قربانیان را تازه تر و روی طالبان را سفیدتر می کند.

پیشنهاد بعدی:  رفتار داعش هیچ نسبتی با عملکرد خلفای راشده ندارد!

 

در همین حال، داعش بر سر جهاد نکاح با زنی گلچین شده از میان بی شمار زنان داوطلب یا اسیر، به درگیری لفظی و سپس فیزیکی و زد و خورد و کشتار داخلی دست می زند و همین بچه بازان افغانستانی سری به تاسف و انزجار تکان می دهند اما با این حال تفاوت چندانی میان مردم ملکی و داعش باقی نمانده است!

موضوع : اخبار