اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

بازجوی صدام، به اشتباه امریکا در تجاوز به عراق اقرار کرد و گفت: امریکا از شرایط عراق درک درستی نداشته است…
ایندیپندنت راپور داد؛ یکی دیگر از تحلیلگران سیا به اشتباه واشینگتن در خصوص مداخله نظامی در عراق اقرار کرد.
جان نیکسون که وظیفه استنطاق از صدام را بر عهده داشت معتقد است امریکا مسایل زیادی را درباره صدام و عراق به اشتباه متوجه شده بود. نیکسون گفتگوهای زیادی با دیکتاتور عراق داشته است و مداخله امریکا در این کشور را اشتباه می‌داند.
از نظر نیکسون، امریکا درباره استفاده صدام از سلاح‌های کیمیایی درک درستی نداشت. نیکسون همچنین از جرج دبلیو بوش – رییس‌جمهور سابق امریکا به دلیل تجاوز به عراق انتقاد کرد و گفت بوش فقط آنچه می‌خواست را می‌شنید.
نیکسون همچنین گفت صدام معتقد بود امریکا در عراق شکست خواهد خورد زیرا مردم، زبان و تاریخ این کشور را نمی‌شناسد و نمی‌تواند به درستی بر آن حکومت کند.
صدام در سال 2006، سه سال پس از اینکه نیروهای ویژه امریکا وی را بازداشت کردند، اعدام شد. پس از تجاوز امریکا به عراق و برکناری صدام، حدود 200 هزار نفر در درگیری‌های بعدی کشته شدند.
بهانه دولت‌های امریکا و انگلیس برای تجاوز به عراق، خطر احتمالی سلاح‌های کشتار جمعی این کشور بود. با گذشت 13 سال هنوز هم 5 هزار نیروی امریکایی در عراق حضور دارند و این کشور به امنیت کامل نرسیده است.

موضوع : اخبار