اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

بر اساس تازه ترین نظرسنجی در بین امریکایی ها ، میزان مقبولیت ترمپ در افکار عمومی امریکایی بار دیگر کاهش یافت، به گونه‌ای که تنها ۴۰ فیصد امریکایی‌ها وی را مناسب تصدی منصب ریاست جمهوری می‌دانند.

به نقل از پولیتیکو، نظرسنجی جدید پوهنتون کوینیپیاک نشان می‌دهد که تنها 40 فیصد امریکایی‌ها بر این باور هستند که دونالد ترمپ مناسب منصب ریاست جمهوری است. این رقم پایین‌ترین میزانی است که در نظرسنجی‌های اخیر پوهنتون کوینیپیاک از سوی باشنده گان امریکایی در پاسخ به این پرسش بیان شده است.

همچنین 57 فیصد پاسخگویان در نظرسنجی اخیر گفته‌اند که ترمپ مناسب منصب ریاست جمهوری امریکا نیست.

نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که 86 فیصد پاسخگویانی که خود را هوادار حزب جمهوری‌خواه معرفی کرده‌اند بر این باورند که ترمپ مناسب این پست است، اما 93 فیصد دموکرات‌ها نظری مخالف آن دارند. همچنین 60 فیصد افراد مستقل نیز با ارزیابی قریب به اتفاق دموکرات‌ها مبنی بر اینکه ترمپ مناسب تصدی منصب ریاست جمهوری نیست، موافقند.

از نظر نژادی نیز 93 فیصد سیاه‌پوستان و 70 فیصد هسپانیایی‌تبارها می‌گویند ترمپ برای تصدی منصب ریاست جمهوری مناسب نیست. اما در بین سفیدپوستان، 49 فیصد موافق این ارزیابی هستند و در مقابل 48 فیصد می‌گویند که ترمپ برای تصدی پست ریاست جمهوری مناسب است.

همچنین میزان تأیید عملکرد ترمپ با کاهشی دوباره (هرچند اندک) به 35 فیصد رسید که تنها 2 فیصد با کمترین میزان آن که در ماه آگوست بود، فاصله دارد. همچنین حدود 60 فیصد پاسخگویان گفته‌اند که عملکرد ترمپ در جایگاه رییس جمهوری را تأیید نمی‌کنند.