اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

جنرال یحیی رسول سخنگوی وزارت دفاع عراق اعلام کرد که اطلاعاتی در دست است که نشان می‌دهد ابوبکر البغدادی خلیفه خودخوانده داعش هنوز زنده است و در نزدیکی سرحدات عراق و سوریه مخفی شده است.

وی در گفت‌وگو با شبکه امریکایی فاکس نیوز اظهار داشت: ما اطلاعات زیادی داریم که نشان می‌دهد، البغدادی هنوز در قید حیات است و در سرحد میان عراق و سوریه و در مناطق صحرایی در تردد است. زیرا هنوز در این مناطق، داعش حضور دارد.

سخنگوی وزارت دفاع عراق تاکید کرد: اطلاعات موجود به طور مشخص‌تر تاکید دارند که خلیفه خودخوانده داعش در منطقه ای بین شهر القائم در ولایت الانبار عراق و شهر البوکمال سوریه در ساحل رود فرات تردد می کند.

این مقام امنیتی عراق به تعداد دقیق قوماندانان و سرکرده های داعش که هنوز در این منطقه سرحدی حضور دارند، اشاره ای نکرد ولی تخمین زد ده ها نفر باشند و البغدادی نیز در میان آنها باشد.

جنرال رسول اظهار داشت سرکرده‌های داعش مثل موش در مخفیگاه‌های دورافتاده در زیر زمین زنده گی می‌کنند و برخی از آنها برای فرار، کالای زارعان یا زنان را می پوشند.

این در حالی است که پیش از این، ابتدا اخباری درباره مرگ البغدادی و سپس قرار داشتن او در اسارت نیروهای امریکایی نشر شده بود.