اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

محقق صرفا از معرفی نامزد وزیران اقتصادی و امنیتی سخن به میان آورد اما از بقیه کابینه و دیگر ادارات مستقل و تحت پوشش ریاست جمهوری و دیگر اختلافات بر سر تقسیم قدرت حرفی به میان نیاورد.

 

نامزد وزیران اقتصادی و امنیتی تا دو روز دیگر به مجلس نمایندگان معرفی می شوند.

محمد محقق معاون دوم رییس اجرایی حکومت وحدت ملی در دیدار با برخی از بزرگان ولایت بلخ که به کابل آمده بودند گفت: تا یک یا دو روز دیگر نامزد وزیران سکتورهای اقتصادی و امنیتی به شورای ملی معرفی می شوند.

 

محمد محقق با توجه اعلام دیر هنگام کابینه اظهارداشت: این حکومت کمی دیر می‌آید اما درست می‌آید. موضوع کابینه، بخش اساسی ‌اش انشاالله شاید امروز و یا فردا از سوی رییس جمهور و رییس اجرایی حکومت اعلام شود. بخش سکتور اقتصادی و امنیتی شاید در یکی دو روز دیگر اعلام شود.

باقی مانده‌اش هم ظرف یک هفته تا ده روز اعلام می شود و وزیران خوب و کارآمد معرفی خواهد شد که بالای آنها هیچ اعتراضی وجود نداشته باشد. اگر اینگونه افراد در افغانستان پیدا شود.

 

محقق صرفا از معرفی نامزد وزیران اقتصادی و امنیتی سخن به میان آورد اما از بقیه کابینه و دیگر ادارات مستقل و تحت پوشش ریاست جمهوری و دیگر اختلافات بر سر تقسیم قدرت حرفی به میان نیاورد.

 

معاون دوم رییس اجرایی از توافق بر سر انتخاب والی ها و سفرا و روسای ادارت تحت پوشش ریاست جمهوری چیزی نگفت اما اضافه کرد که بقیه پست ها به مرور معرفی می شوند.

گفته می شود که اختلاف بر تقسیم پست های مهم و اساسی در دولت میان اشرف غنی رییس جمهور و عبدالله رییس اجرایی اوج گرفته و هنوز دو طرف به نتیجه دلخواهی در این زمینه دست پیدا نکرده اند.

 

معاون دوم رییس اجرایی بدون اینکه از کسی نامی ببرد بر جلوگیری از حیف و میل پول‌های دولت توسط این افراد در حکومت سخن زد.

محمد محقق تصریح کرد: کمی در افغانستان امکانات و بودجه کمتر خواهد بود، اما هرچه به دست حکومت بیاید، این قول را می‌دهیم که برای آبادی وطن خرج می‌شود و جلوی دزدی‌های میلیونی، چپاول و خارج کردن پول به طرف بانک های خارجی گرفته می‌شود.

موضوع : اخبار