اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

سازمان عفو بین‌الملل از مقامات بحرین خواست هر چه زودتر «نبیل رجب» فعال و مدافع حقوق بشر را آزاد کنند.

به اساس راپور وبگاه شبکه خبری «اللؤلؤه» بحرین، این سازمان همچنین از مقامات بحرین خواسته تمامی اتهام‌های رجب را قبل از محاکمه وی در هفته آینده لغو کند.

سازمان عفو بین‌الملل به قطعنامه دیروز پارلمان اتحادیه اروپا اشاره کرد که در آن پارلمان اروپا خواستار آزادی نبیل رجب شده است.

اعضای پارلمان اروپا پنج‌شنبه (دیروز) با رأی قاطع، قطعنامه محکومیت اقدامات سرکوب‌گرانه دولت بحرین علیه معارضان این کشور را تصویب کرد.

این پارلمان از ادامه سرکوب حامیان حقوق بشر، مخالفان سیاسی و جامعه مدنی در بحرین ابراز نگرانی کرده است.

در این ارتباط، «فلیپ لوتر» مدیر پروگرام سازمان عفو بین‌الملل در خاورمیانه و شمال افریقا گفت: «محاکمه رجب به دلیل مطالبی که در تویتر نشر کرده، حمله وحشیانه و بی‌شرمانه به آزادی بیان و لکه ننگی دیگر بر پیشانی حقوق بشر بحرین است».

لوتر با انتقاد از سرکوب مخالفان در بحرین، خواستار توقف این «حمله بی‌شرمانه» شد و اعلام کرد که این گونه اقدام‌ها در راستای سرکوب معارضان و فشار بر جامعه مدنی صورت می گیرد.

نبیل رجب ماه گذشته در توییتر خود از اشتراک بحرین در جنگ یمن انتقاد کرده بود و سال گذشته در صفحه توییت خود نیروهای امنیتی بحرین را به شکنجه محبوسان در زندان و کشتن باشنده گان متهم کرده بود.

هفته گذشته، منابع رسانه‌ای با اشاره به وخامت شرایط جسمانی و روحی «نبیل رجب» در زندان انفرادی، از انتقال آن به شفاخانه خبر داد.

خانواده این فعال سیاسی اعلام کردند که وضعیت جسمانی و روحی وی به دلیل حبس انفرادی و قطع ارتباطش از محیط خارج از زندان بسیار وخیم است.

مقامات بحرین دو هفته پیش، در اقدامی تابعیت «شیخ عیسی قاسم» رهبر شیعیان این کشور را لغو کرد.