اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

مخالفان مسلحی که پیش و پس از طالبان اعلام وجود کردند و به عملیات تخریبی دست یازیدند، در گروه های متنوع و مختلفی دسته بندی می شوند که علیرغم برخی تشابهات در حملات انتحاری و انفجار و خرابکاری های امنیتی، تفاوتهایی در خط مشی و ایدئولوژی خود دارند.

 

القاعده، طالبان، لشکر طیبه، چچنی ها، ازبک های ازبکستان، گروهک تروریستی حکمتیار، گروهک تروریستی حقانی و سرانجام داعش از این جمله اند. آنچه که آنها را تاکنون متفاوت می کرده است حامیان و نحوه حمایت ایشان از مخالفان مسلح بوده است.

 

تاکنون بارها و به کرات و به شیوه های مختلف از تریبون های مختلف حقیقی و حقوقی درخصوص سوء ظن نسبت به دست داشتن کشورهای همسایه و نیز ابر قدرت غرب در تعلیم و تجهیز و تمویل گروهک های تروریستی سخنرانی و قلم فرسایی شده بود لیکن…

 

لیکن از آنجا که نه نهادهای مدنی، نه آگاهان سیاسی، نه مردم ملکی و نه ارگ نشینان به یکدیگر اعتماد دارند و نه بر پیش بینی ها و فرضیه های خود صحه می گذارند؛ این قضیه مسکوت ماند تا طبق معمول یک بنگاه خبرپراکنی غربی پرده از راز بارها افشا شده بردارد.

 

اینک درحالی تمامی خبرگزاری های داخلی و خارجی به گزارش افشاگرانه ی ویکی لیکس از ارتباط سران آل سعود و پاکستان با حقانی و پسرانش در سال 2012 استناد کرده اند که این ارتباط بسیار شبیه به حمایت ریال های سعودی و دالرهای امریکایی از اسامه بن لادن دارد.

 

درحالی بنیادگرایان افراطی همچون گلبدین حکمتیار و جلال الدین حقانی از تعظیم حکومت مرکزی دست نشانده برای امریکا، اسراییل و انگلیس اعلام برائت کرده اند و روی گردانیده اند که چندی قبل ارتباط حساب بانکی حکمتیار با دالرهای کاخ سفید مخابره شد و اینک تداوی حقانی بیمار در بیمارستان های ریاض!

 

اگر دیروز، مثلث برمودای حقانی، ملک عبدالله و حامد کرزی همگان را به خمودگی و خلسه وا می داشت امروز مثلث برمودای حقانی، ملک سلمان و اشرف غنی همچون آب سردی همگان را از خواب غفلت بیدار کرده است.

 

نیازی به توضیح واضحات نیست که تمایل رییس جمهور کنونی بسمت پاکستان، تعظیم و تکریم عربستان سعودی و خموشی در برابر حمایت امریکا و متحدانش از گروهک های تروریستی تداوم رویه همان رییس جمهوری است که 13 سال لب فرو بست و اینک لب به انتقاد گشوده است.

موضوع : اخبار