اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

برخی از آگاهان باور دارند که پس از اعلام راهبرد امریکا و نیز، اجماع جهانی برای نابودی هراس افگنان در افغانستان و منطقه، این گروه‌ها را نگران کرده و آنان در تلاش ایجاد ایتلاف با یکدیگر استند!

اخیراً شبکه القاعده از همه گروه‌های تروریستی به شمول داعش خواسته که با طالبان مدغم شوند و فعالیت‌های‌شان را در برابر حکومت افغانستان و نیروهای بین‌المللی ادامه دهند.
فیلیپ هنی، کارشناس پیشین مبارزه با هراس‌افگنی در وزارت امنیت داخلی امریکا گفت: هم اکنون جنگجویان بیشتری بیعت شان را از شبکه القاعده در کشورهای جنوب آسیا مانند، افغانستان، پاکستان، هند، بنگلادیش اعلام کرده و در افغانستان یک نوع ایتلاف داعش، طالبان و شبکه القاعده شکل گرفته و جنگجویان این گروه‌ها با راه اندازی عملیات‌های مشترک در افغانستان ملکیان و نیروهای امنیتی کشور را هدف قرار می‌دهند.

وزارت امور داخله کشورمان در واکنش به این اقدام هراس‌افگنان، گفته است که ایتلاف جهانی برای از بین بردن این گروه‌ها پابرجا و روزافزون بوده و هیچ گاه این هراس‌افگنان به اهداف شان نمی‌رسند.