اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

عمران خان، ادعاهای ترمپ علیه پاکستان را بی اساس خواند…

به نقل از دیلی پاکستان، رهبر حزب تحریک انصاف با اشاره به ابهامات در ادعاهای ترمپ گفت: ما بدون امریکا هم می‌توانیم به زنده گی ادامه دهیم و اگر امریکا واقعا پناهگاه‌های تروریست‌ها در خاک پاکستان را می‌شناسد چرا آن را به دولت یا اردوی پاکستان معرفی نمی‌کند که علیه آن اقدام صورت گیرد.

عمران خان تصریح کرد: سخنان ترمپ اشتباه است و این اتهام بی‌اساس که دولت و اردوی پاکستان با تروریست‌ها سازش کرده‌اند هیچ سنخیتی با عملیات‌های ضد تروریستی اردوی پاکستان ندارد.

رهبر حزب تحریک انصاف افزود: ما تنها مُـلکی بودیم که پس از حادثه 11 سِپتِمبر در خط مقدم مبارزه با تروریزم قرار گرفته و تا کنون بیش از 70 هزار قربانی داده‌ایم.

وی با بیان اینکه پاکستان در مبارزه با تروریزم تا کنون بیش از 100 ملیارد دالر هزینه کرده گفت: اتهامات بی‌اساس مسئولین ارگ سفید واقعا آزاردهنده است.

عمران خان اضافه کرد: در افغانستان بیش از 150 هزار نیروی ناتو و 100 هزار نیروی امریکایی مستقر بودند در حالی که سرجمع گروه تروریستی حقانی بیش از 3000نفر نبودند، حال شما بگوئید آیا نیروهای امریکایی و ناتو در مبارزه جدیت داشته و نتوانستند این تعداد نیرو را شکست دهند؟ هیچ کس در جهان این دروغ احمقانه را نخواهد پذیرفت. سران ارگ سفید باید دلایل بهتری برای شکست خود در افغانستان پیدا کنند. آنها نمی‌توانند با متهم کردن پاکستان از زیر بار مسئولیتشان فرار کنند.

رهبر حزب تحریک انصاف اعلام کرد: من بارها به سران دولتی هشدار داده‌ام که ما باید در مسئله افغانستان بی‌طرف بمانیم، کمک‌های امریکا به ما بسیار گران تمام می‌شود و مجبوریم خون مردم خود را به خاطر آن هدر دهیم، ما بدون امریکا هم می‌توانیم زنده گی کنیم.

طی روزهای اخیر ترمپ با متهم کردن پاکستان به پناه دادن به تروریست‌ها در خاک خود، تهدید کرده بود که کمک‌های مالی امریکا به پاکستان را قطع خواهد کرد .

مسئولین احزاب کلان پاکستان با موضع‌گیری در قبال این اظهارات ارگ سفید اعلام کرده بودند: بهتر است ترمپ به سخنان خود بیشتر فکر کند، ما افغانستان نیستیم.

رضا ربانی رییس مشرانو جرگه پاکستان پا را فراتر گذاشته و گفت: اگر از طرف امریکا غلطی سر بزند پاکستان را تبدیل به قبرستان عساکرش می‌کنیم.