اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

به گفته برخی از منابع خبری، سفارت عراق در این زمینه با توجیه تهدیدات امنیتی که توسط مراجع امنیتی در کابل به آنها القا شده است از حضور در سفارت و صدور ویزه برای مردم خودداری می کنند.

پیش بینی می شود همزمان با آغاز مراسم پیاده روی زائران اربعین از سراسر جهان ، تعداد زائران هم میهن در اربعین حسینی سال جاری در مقایسه با سال گذشته دوبرابر شود. در همین رابطه گفتنی است به دلیل حمله انتحاری گروههای تکفیری تروریستی در سال جاری در مقابل سفارت عراق صدور ویزه از سوی این کشور متوقف شده و در حال حاضر زائرین با مشکل زیادی روبرو شده اند.
به راپور آژانس خبررسانی پژواک مسئولین شرکتهای زیارتی می گویند مردم از اطراف و ولایات کشور در کابل تجمع کرده و به خاطر عدم صدور ویزه از سوی سفارت عراق با مشکل مواجه شده اند. به همین دلیل بسیاری از علما از دولت خواسته اند که در تعامل با دولت عراق موضوع صدور ویزه را هرچه زودتر حل شود که این درخواست تا کنون نتیجه ای نداشته است .
مسئولین سفارت عراق در کابل می گویند چنانچه تهدیدات امنیتی برای اعضای آن سفارت وجود نداشته باشد آنها آماده حضور در سفارت و صدور ویزه برای مردم خوب افغانستان می باشد.
به گفته برخی از منابع خبری سفارت عراق در این زمینه با توجیه تهدیدات امنیتی که توسط مراجع امنیتی در کابل به آنها القا شده است از حضور در سفارت و صدور ویزه برای مردم خودداری می کنند.