اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

روز گذشته مراسم گرامیداشت مقام معلم در کشور انجام شد و داکتر عبدالله با حضور در مدرسه چهار قلعه چهاردهی کابل و جناب اشرف غنی در مراسمی با حضور وزیر معارف جناب غلام فاروق وردک، این روز را به همه معلمان عزیز تبریک گفتند و اظهار داشتند: دولت وحدت ملی تلاش می‌کند با کمک مردم شرایط مناسب و بهتری را برای معلمین و دانش آموزان در سراسر کشور فراهم کند.

 

داکتر عبدالله در این مراسم گفت: شما دانش‌آموزان و معلمان چشم امید فردای افغانستان هستید. بنابر شرایطی که در کشور حاکم بود، متاسفانه معلمان در محرومیت به سر می‌برند. اما ما بر عملی نمودن تعهدات خویش پایبندیم و تمام تعهد و تلاش ما بر این خواهد بود که هیچ نقطه‎ی از افغانستان از شرایط مناسب آموزشی محروم نباشد.

 

جناب اشرف غنی احمدزی نیز در مراسم مذکور گفت: شغلی مقدس‎تر از معلمی و جود ندارد و پس از تحویل امانت به جانشین منتخب خود به معلمی خواهم پرداخت.

 

ایشان ضمن تقدیر از خدمات جناب غلام فاروق وردک وزیر معارف دولت کرزی!!! گفت: تعداد دانش‎آموزان طی 13 سال گذشته رشد چشم‎گیری داشته و تقویت کیفی معارف در 5 سال آینده از اولویت‎های کاری خواهد بود. به این طریق که کمیسیونی متشکل از وزارت معارف، عدلیه، کار و امور اجتماعی و اداره مستقل اصلاحات اداری را موظف کرده ایم تا در زمینه بهبود وضعیت زندگی معلمان اقدامات قانونی لازم را انجام دهند.

 

به گفته وی، این کمیسیون مکلف است روند توزیع زمین به معلمان را نظارت و هر 2 هفته گزارش پیشرفت این روند را به ریاست جمهوری ارایه دهد. همچنین وزارتهای دفاع، داخله و ریاست عمومی امنیت ملی نیز وظیفه دارند تمامی زمین‎های غصب شده وزارت معارف را به این وزارتخانه برگردانند.

 

بنا بر سخنان داکتر احمدزی، کسانی که املاک وزارت معارف را غصب کنند در این کشور جایی ندارند و هر کس به و ظیفه خود عمل نکند و گزارش اشتباه بدهد از کشور طرد خواهد شد چرا که باید نظام آموزشی افغانستان تغیر اساسی یابد تا تمام فرزندان و دختران این سرزمین به توانایی لازم دست یابند.

 

وی همچنان از وزیر معارف خواست برای تقویت و بهبود تمام زبان‎های کشور تلاش جدی نماید.

 

اینگونه خطاب کردن جناب غلام فاروق وردک از سوی اشرف غنی، به این معنا می باشد که ظاهرا باز هم قرار است برای پنج سال دیگر وزارت معارف در اختیار تیم غیرمسلکی ایشان باشد.

 

اگر جناب احمدزی نمی داند خوب است کمی هم پای درد دل معلمان کشور بنشیند تا بدانند که تمامی مشکلات کنونی سیستم آموزشی کشور، به خاطر حضور غلام فاروق وردک و تیم اش در وزارت معارف است. وزارتی که زیربنای کشور را تشکیل می دهد، به جای اینکه در اختیار یک تیم کاملا متخصص باشد تمامی این سالها در اختیار افرادی بود که نه تخصص آن را داشتند و نه برای این وزارتخانه دلسوز بودند ولی به جایش تا دلتان بخواهد در ارگ ریاست جمهوری زد و بند داشتند.

 

حال اگر شما هم می خواهید به همان روال پیشین ادامه دهید، راه باز است و جاده هم دراز.