اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

علی رغم تلاش های ایتلاف امریکایی در افغانستان و انجام عملیات های متعدد، تکفیری های داعش روز به روز بر قدرت خود در افغانستان می افزاید.

ویبسایت خبری واشینگتن اگزمینر به نقل از مقامات وزارت خارجه امریکا نوشت علی رغم تلاش های ایتلاف امریکایی در افغانستان و انجام عملیات های متعدد، شاخه ولایت خراسان تکفیری های داعش روز به روز بر قدرت خود در افغانستان می افزاید.

یکی از مقامات وزارت خارجه امریکا که از افشای نامش خودداری نمود، در مصاحبه با واشینگتن اگزمینر اظهار داشت در دو سال گذشته داعشی ها پیشرفت قابل توجهی در افغانستان داشته اند.

سناتور بن کاردین (Ben Cardin) از سناتورهای دموکرات در نشستی در کمیته روابط خارجی نیز اظهار داشت موضوع افغانستان هرگز تمام نشده است که این یکی از مشکل‌ ها است.

بن کاردین در ادامه گفت: در این کشور حکومتداری قوی خاصتاً در مناطق قریه نشین وجود ندارد که این آسیب پذیری همیشه در این کشور وجود داشته است.

وی افزود امریکایی ها در مبارزه با داعش در عراق و سوریه موفق عمل نمودند اما داعشی ها به دنبال مناطق آسیب پذیری همچون افغانستان استند و قاچاق مواد مخدر برای داعش یکی از منابع تامین مالی در افغانستان می باشد.

سناتور جونی ارنست (Joni Ernst)، رییس کمیته فرعی نیروهای مسلح به واشینگتن اگزمینر گفت داعش یک مشکل اساسی در افغانستان است و ما باید جریان کسب درآمد آن ها خاصتاً از طریق قاچاق مواد مخدر را مختل نماییم.