اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

براساس گزارشات رسیده، خشونت‌های میانمار موجب مرگ بیش از 1000 نفر شده است!

میانمار

یانگ هی لی راپورگر خاص سازمان ملل در امور حقوق بشر در میانمار در مصاحبه با آژانس خبررسانی فرانسه تاکید کرد: بیش از هزار نفر در جریان خشونت های اخیر در ولایت راخین میانمار کشته شده اند که اکثر آنها از اقلیت مسلمان بوده اند. این آمارها دو برابر آمار اعلام شده از سوی دولت میانمار بوده است.

وی در ادامه تصریح کرد: شاید بیش از هزار نفر تاکنون کشته شده باشند. احتمالا از هر دو طرف در جریان این خشونت ها کشته شده اند ولی اکثر آنها از مسلمانان روهینگیا بوده اند.

آژانس آوارگان سازمان ملل نیز امروز جمعه اعلام کرده است که حدود 270 هزار آواره روهینگیا طی دو هفته گذشته از میانمار فرار کرده و به دنبال پناه گرفتن در بنگلادیش هستند.

این راپور می‌افزاید: اکثر این افراد زنانی هستند که همراه با نوزادان وارد بنگلادیش شده اند. آنها با وضعیت بسیار بدی وارد بنگلادیش شده و به دنبال سرپناه هستند. بسیاری از این افراد گرسنه و مریض هستند.

میانمار حدود 1.1 ملیون مسلمان روهینگیا را مهاجران غیر قانونی می داند که از کشور بنگلادیش وارد این کشور شده اند و حاضر نیست به آنها شهروندی اعطا کند.

دولت میانمار پیش این اعلام کرده است که در درگیری های اخیر بیش از 400 نفر کشته شده اند که بر اساس ادعای نیروهای امنیتی ، اکثر آنها شبه نظامیان بوده اند.

یک مقام رسمی سازمان ملل پیش بینی کرده است که حدود 300 هزار مسلمان روهینگیا احتمالا از خشونت های شمال غرب میانمار به بنگلادیش فرار خواهند کرد.