اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

تعداد فقرا درین کشور در سال ۲۰۱۶ عیسوی به بالاترین سطح خود در بیش از ۱۰ سال اخیر رسیده است.

به نقل از رویترز، اطلاعات نشر شده از سوی اداره ملی آمار ایتالیا نشان می دهد که علی رغم رشد و رونق اقتصادی نسبی، تعداد افراد فقیری که در ایتالیا زنده گی می کنند در سال 2016 عیسوی به بالاترین حد در 10 سال اخیر رسیده است. این وضعیت به چالش بزرگی برای حزب حاکم دموکرات ایتالیا تبدیل شده است.

این راپور نشان می دهد که تعداد افرادی که در فقر مطلق اقتصادی زنده گی می کنند طی سال گذشته به 4.74 ملیون نفر رسیده که این رقم معادل 7.9 فیصد جمعیت این کشور است. این رقم نسبت به 7.6 فیصد جمعیت در سال 2015 عیسوی افزایش داشته و به بالاترین رقم از سال 2005 عیسوی رسیده است.

فقر مطلق به شرایطی گفته می شود که افراد قادر به خرید خدمات و کالاهای اساسی و ضروری نباشند. ایتالیا در سال 2014 عیسوی از یک رکود اقتصادی بلندمدت خارج شده ولی این راپور نشان می دهد رشد اقتصادی پایین ایتالیا نتوانسته است کمکی به اقشار فقیر این کشور اروپایی بکند.

پیش بینی می شود رشد اقتصادی ایتالیا امسال به 1.1 فیصد برسد، این رقم سال گذشته به 0.9 فیصد رسیده بود. ایتالیا بهار آینده انتخابات سراسری برگزار خواهد کرد و احزاب مخالف متئو رنتسی رهبر حزب دموکرات را به خاطر افزایش چشمگیر تعداد فقرا در این کشور مورد سرزنش و انتقاد قرار داده اند.

جیوانی باروزینو نماینده سنای ایتالیا از حزب چپ در سخنانی تاکید کرد: وقتی یک دولت نتواند نیازهای اساسی مردم را تامین کند، می توانیم بگوییم که این دولت شکست خورده است.

در مناطق کمتر توسعه یافته جنوب ایتالیا بیش از 9.8 فیصد مردم در فقر مطلق زنده گی می کنند، این رقم در مناطق مرکزی ایتالیا از جمله رم به 7.3 فیصد رسیده است. این رقم در مناطق ثروتمند شمال ایتالیا نیز به 6.7 فیصد رسیده است.

این آمارها نشان می دهد که تعداد باشنده گان ایتالیایی که در فقر نسبی زنده گی می کنند طی سال 2016 عیسوی افزایش داشته و به 8.5 ملیون نفر رسیده است. این رقم معادل 14 فیصد جمعیت این کشور است. فقر نسبی شرایطی است که درآمد افراد کمتر از میانگین نیمی از درآمد ملی است.