اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

استعمارگران در چندین دهه گذشته مردم افغانستان را فقیر نگه داشته‌اند تا زمینه نفوذ در کشور را ایجاد کنند.

عبدالهادی ارغندیوال رهبر حزب اسلامی شاخه ارغندیوال در مراسم بزرگداشت نیروهای امنیتی افغان اظهار داشت افغانستان یکی از غنی‌ترین کشورهای جهان است.

وی در ادامه تصریح کرد که ذخایر معدنی افغانستان از بزرگترین ذخایر معدنی جهان محسوب می‌شود و تنها ارزش معادن لیتیم آن با تیل عربستان برابری می‌کند.

ارغندیوال افزود: اما به دلیل فقر تحمیلی بسیاری از جوانان افغانستان رهسپار کشورهای غربی می‌شوند.

رهبر حزب اسلامی شاخه ارغندیوال اظهار داشت: متاسفانه استعمارگران در چندین دهه گذشته مردم افغانستان را فقیر نگه داشته‌اند تا زمینه نفوذ در کشور را ایجاد کنند.

وی گفت: به زودی در نتیجه قربانی‌های مردم افغانستان صلح و ثبات در کشور برقرار خواهد شد، زیرا سیاست کشورهای جهان و منطقه درباره افغانستان تغییر کرده است.

ارغندیوال تاکید کرد بسیاری از کشورهای جهان و منطقه به دلیل ذخایر عظیم معدنی در افغانستان خواستار برقراری امنیت و ثبات در کشور استند تا فرصت استفاده از این منابع فراهم شود.

رهبر حزب اسلامی تصریح کرد دشمنان افغانستان تلاش می‌کنند تا نظام تک قومیتی و متمرکز را بر مردم افغانستان تحمیل کنند تا راه توسعه اقتصادی در کشور سد شود.

این در حالی است که پیش از این نیز بارها راپور‌هایی از تمایل امریکا و سایر کشورهای غربی برای استخراج معادن افغانستان نشر شده بود.

از سوی دیگر، برخی از نماینده گان، نظامیان امریکایی در کشورمان را به استخراج غیرقانونی معادن یورانیم در جنوب کشور متهم می‌کنند.

همچنین راپور‌هایی نیز از تلاش شرکت امنیتی بلک واتر برای جلب نظر سرمایه گذاران امریکایی در استخراج معادن افغانستان نیز نشر شده است.